ANDROIDNávody

Používajte Android smartfón efektívnejšie: Ponúkame vám niekoľko jednoduchých trikov. Poznáte ich?!

Používajte Android oveľa efektívnejšie. Ponúkame niekoľko trikov, ktoré vám ušetria čas, alebo spohodlnia prácu s mobilom. Používate ich?

Android smartfóny sú známe svojou flexibilitou. Tento operačný systém ponúka sadu rôznych nastavení a možností prispôsobenia, pričom o niektorých nemusíme vôbec vedieť. Ak si chcete zlepšiť vašu prácu s Android smartfónom, prečítajte si tieto tipy.

Zlepšite si odomykanie odtlačkom prsta

Dnes už väčšina zariadení ponúka možnosť odomknúť smartfón pomocou odtlačku prsta. Vieme však, že táto funkcia nemusí vždy fungovať na 100% a aj tak musíte po pár neúspešných pokusoch odomykať smartfón pomocou hesla alebo vzoru. Vedeli ste však, že môžete rovnaký prst naskenovať niekoľkokrát? Pomocou tohto triku odomknete svoj smartfón takmer vždy a na prvýkrát. Oceníte to najmä v situácii, kedy máte vlhké alebo zmrznuté prsty, kedy snímač nie vždy funguje ako má.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stačí zájsť do nastavení a opätovne spustiť skenovanie odtlačku prsta. Váš skener sa tak stáva oveľa spoľahlivejším a už sa vám až tak často nestane, že by sa vám telefón neodomkol.

Zlepšite si kvalitu hovoru

Stalo sa vám, že hovor niekedy neočakávane vypadol, nepočuli ste druhú stranu, alebo ste nemali signál? S rôznymi problémami pomôže, ak si zariadenie pred telefonátom prepnete do režimu lietadlo, počkáte a následne ho vrátite do pôvodného stavu.

Po prechode do normálnych nastavení sa musí telefón opäť pripojiť a môže sa pripojiť na najbližšiu vežu. Výsledkom je celkovo lepšia kvalita hovoru.

Naplánujte si odoslanie správy

Ak používate aplikáciu Google Správy (pozn. redakcie: pre SMS), môžete si naplánovať odosielanie správy rovnako, akoby ste posielali mail. Ak viete, že o pár dní budete musieť niekomu napísať, môžete si správu vytvoriť rovno teraz a naplánovať jej poslanie na určitý dátum. V tomto prípade ide o lepšiu možnosť ako uloženie si konceptu, na ktorý môžete zabudnúť.

Používajte android smartfón efektívnejšie
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak si chcete naplánovať správu, postup je jednoduchý. Otvorte si aplikáciu a napíšte správu. Namiesto stlačenia tlačidla odoslať ho však podržte a zobrazí sa vám možnosť naplánovania odoslania. Potom len kliknite na možnosť odoslať.

Pridajte vlastné slová do klávesnice

Komunikujete so známymi vo viacerých jazykoch? Potom iste viete aké to je frustrujúce, keď sa po vás klávesnica snaží všetko silou-mocou opraviť. Riešením môže byť vypnúť autocorrect, no na druhú stranu si môžete do klávesnice pridať vlastné slová.

Stačí si otvoriť nastavenia klávesnice a nájsť možnosť slovník. Tam nájdite osobný slovník a otvorí sa vám okno, v ktorom nájdete zvolené jazyky klávesnice. Kliknite na vybraný jazyk a do nového okna môžete pridávať nové slová.

Používajte android smartfón efektívnejšie
Zdroj: Vosveteit.sk

Rovnako si môžete takto vložiť aj rôzne tvary slov. Funkciu oceníte hlavne vtedy, ako používate automatickú opravu textu, kedy aplikácia jednoducho niekedy zmení tvar slova tak, že nedáva zmysel.

Ukryte si fotky pred zvedavcami

Smartfóny sú ako naša predĺžená ruka, vôbec teda nie je prekvapením, že v nich máme aj fotky, ktoré nechceme ukázať svetu. Ak používate aplikáciu Google Fotky, môžete si jednoducho vytvoriť skrytý priečinok, do ktorého sa dostanete iba vy.

Označte si fotky, ktoré chcete presunúť do súkromného priečinku a následne kliknite na ikonu troch bodiek v pravom hornom rohu obrazovky.

Ako ukryť citlivé fotky pred zrakom zvedavcov?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám lišta na ktorej uvidíte možnosť presunúť do uzamknutého priečinka. Uzamknutý priečinok je chránený odtlačkom vášho prsta, ak to zariadenie podporuje alebo heslom.

Ako ukryť citlivé fotky pred zrakom zvedavcov?
Zdroj: Vosveteit.sk

Zároveň si môžete byť istý, že tento priečinok len tak niekto nenájde. Aby ste sa dostali k súkromným fotkám musíte prejsť do knižnice a otvoriť možnosť Pomôcky. Uzamknutý priečinok sa nachádza na spodku.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close