Ako skryť citlivé fotografie v Android smartfóne?

Pozrite sa krok po kroku, ako na to.

ako skryt fotky android
Zdroj: Vosveteit.sk

V našich smartfónoch máme obrovské množstvo citlivých informácií. Medzi ne možno bezpochyby radiť aj fotografie. Asi každý z nás má v telefóne aj také snímky, ktoré by nechcel, aby niekto videl. Obzvlášť nepríjemná situácia môže nastať potom, ak sa dostane náš smartfón do rúk niekomu druhému, kto si pozerá obsah v telefóne. V minulosti sme vám ukázali, ako viete schovať niektoré z aplikácií v telefóne pred zrakom tretej osoby. Dnes sa pozrieme na to, ako môžeme schovať fotografie.

Ako skryť fotografie?

V prvom kroku si otvorte aplikáciu Fotky.  Následne prejdite do sekcie Knižnice. V rámci tejto stránky zvoľte možnosť Pomôcky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ako skryt fotografie v Androide_1
Zdroj: Vosveteit.sk

Následne vám aplikácia ponúkne možnosť vytvorenia uzamknutého priečinku. Kliknite na ňu. V ďalšom kroku je potrebné vložiť heslo od telefónu alebo overiť identitu pomocou biometrického overenia.

ako skryt fotografie v Androide_2
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako vytvoríte Uzamknutý priečinok, tak kliknite na možnosť Presunúť položky. Potom vyberte fotografie, ktoré chcete pridať do priečinku s obmedzeným prístupom. K Uzamknutému priečinku sa neskôr dostane prostredníctvom karty Pomôcky potom, ako zrolujete ponuku smerom na dol. Viď snímku ponuky nižšie.

ako skryt fotografie v Androide_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Takto skryté fotografie nebudú k dispozícii v mriežke fotiek, spomienkach, vo vyhľadávaní, ani v albumoch a nebudú k dispozícii ostatným aplikáciám v zariadení, ktoré majú prístup k vašim fotkám a videám. Inými slovami, k fotografiám sa dostanete len pomocou uzamknutého priečinku v aplikácii Fotky.

V prípade, ak aplikáciu Fotky nemáte vo svojom telefóne, tak stiahnuť ju môžete pomocou odkazu nižšie z Google Play. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o oficiálnu aplikáciu od spoločnosti Google.

Fotky Google
Fotky Google
Developer: Google LLC
Price: Free

Na čo si dať pozor?

Treba dať ale obzvlášť do pozornosti, že do priečinku sa môžete dostať nielen pomocou biometrického overenia, ale aj za pomoci vloženia hesla, ktorým odomykáte obrazovku smartfónu. Teda každý, kto pozná vaše heslo, ktorým odomykáte telefón, môže potenciálne pristupovať do tohto priečinku. Preto dbajte na to, aby ste toto heslo neposkytli tretej osobe, ktorej dávate do rúk mobil.

Ďalej treba prízvukovať to, že ako pridáte fotky do tohto priečinku a neskôr odstránite dáta aplikácie, tak sa vymažú i fotografie. Rovnako je potrebné uviesť, že fotografie sa odstránia zo zariadenia aj v prípade, ak sa rozhodnete aplikáciu Fotky odinštalovať z telefónu. Preto predtým, ako odstránite dáta aplikácie alebo vymažete aplikáciu zo zariadenia, tak je nevyhnutné, aby ste fotografie presunuli späť. V inom prípade o vaše snímky natrvalo prídete.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre