Spravodajstvo

Je podľa vás mobilný internet pomalší ako WiFi? Toto sú výsledky, ktoré mnohých prekvapia! PS: Vo výsledkoch je aj Slovensko

Väčšina z nás pri konverzáciách o rýchlosti internetu bez zaváhania odpovie, že mobilný internet je pomalší ako WiFi. Hoci v mnohých prípadoch to platí, ale nie je tomu tak vždy. Teda minimálne v prípade 33 krajín.

OpenSignal spravila zaujímavý výskum, v ktorom sledovali rýchlosť sťahovania dát z internetu prostredníctvom WiFi a následne prostredníctvom mobilných sietí. Vo výsledku zistili, že v mnohých krajinách je v priemere mobilný internet rýchlejší. Jedná sa pritom ako aj o vyspelé krajiny tak aj menej vyspelé.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavosťou je, že v niektorých prípadoch sú rozdiely markantné. Napríklad v Austrálii je rozdiel v rýchlosti až 13Mbps, na opačnom konci je Algeria, kde rozdiel v rýchlosti je „len“ 1.2Mbps. Do pozornosti vám dávame, že v rebríčku sa nachádza aj naša krajina kde rozdiel je 2.3Mpbs v prospech mobilných sietí. V prípade susedného Česka je rozdiel ešte výraznejší – 10.2Mbps. Kompletnú tabuľku s rýchlosťami sťahovania si môžete pozrieť nižšie.

wifi vs mobilny internet-min
Via Engadget

Rozdiely budú narastať

Nástupom nových technológií ako je 5G je pravdepodobné, že tieto nožnice sa budú do budúcnosti rozširovať. Mnoho používateľov totiž potrebuje byť stále viac „mobilnými“ na cestách ako doma, a preto nie je ničím nezvyčajným keď v domácnostiach majú „slabšiu“ linku ako v smartfóne.

Zdroj: Engadget

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close