SpravodajstvoWindows

Microsoft prináša Windows Defender Application Guard aj pre používateľov Windows 10 Pro

Aplikácia Windows Defender Application Guard je veľmi obľúbená najmä vo veľkých spoločnostiach. Pomáha izolovať zamestnancov od určitých stránok a admini siete majú tým pádom dohľad nad všetkými počítačmi, vďaka čomu môžu celú sieť oveľa efektívnejšie brániť. V spoločnostiach je obľúbená najmä kvôli jej širokej škále nastavení a hlavne, že je dostupná iba pre operačný systém Windows 10 Enterprise, takže sa k nej nemajú normálni používatelia ako dostať. Microsoft túto výnimku ukončuje a aplikácia Windows Defender Application Guard sa konečne dostane aj do „slabšej“ verzie Windowsu – Windows 10 Pro. Aplikácia sa do systému dostane už v najbližšej aktualizácii.

Ako funguje táto aplikácia?

Keď zamestnanec otvára nedôveryhodné stránky cez prehliadač Microsoft Edge alebo Internet Explorer, Microsoft Edge okamžite otvorí izolovaný kontajner so zapnutou funkciou Hyper-V, ktorý je separovaný od hostiteľského operačného systému. Táto „kontajnerová izolácia“ vlastne umožňuje potencionálne otvorenie stránky s malwérom, ktorý by mohol poškodiť počítač alebo ukradnúť dáta zamestnanca, dokonca aj spoločnosti. Keďže sa stránka otvorí v izolácií, potencionálny malwér bude mať dvere otvorené iba v danom kontajneri a ku dátam v počítači sa nikdy nedostane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ku tejto aplikácií majú zatiaľ prístup iba Windows Insideri bežiaci na verzií Windows 10 Pro s buildom 17053 alebo väčším. Momentálne je dostupný iba používateľov s jazykom anglickým (USA), no globálna podpora dorazí už čoskoro. Medzi požiadavkami sa nachádza aj počítač s podporou virtualizácie cez Hyper-V, ktorá sa na niektorých starších počítačoch nenachádza alebo ju treba ručne zapnúť v BIOSe. Na počítači taktiež treba ručne zapnúť aplikáciu Windows Defender Application Guard, pretože je od výroby vypnutá.

Pokiaľ chcete vedieť o tejto aplikácii ešte niečo viac, stačí navštíviť stránky Microsoftu.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Windows Blogs)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close