SpravodajstvoWindows

Microsoft oficiálne predstavil funkciu Sets. UWP aplikácie s prehliadačom Edge budú pokope

O pripravovanej funkcií Sets, sme Vás informovali už týždeň dozadu. Informácie o tejto funkcií ale doteraz neboli oficiálne potvrdené Microsoftom a tak sa mohlo jednať o jednu z funkcií, ktorá nakoniec nebude vôbec predstavená alebo sa jej dočkáme zase až o pár mesiacov. Funkcia Sets bola pred pár hodina oficiálne predstavená Microsoftom na stránke Youtube.com. Vo zverejnenom videu nájdeme všetky potrebné informácie o tejto funkcii a jej špeciálne vychytávky, ktoré si niektorí používatelia osvoja a niektorým zas budú na druhú stranu vytvárať vrásky na čele.

Funkcia Sets v operačnom systéme Windows 10 – Všetky UWP aplikácie a samotný prehliadač na jednom mieste?

Vďaka novej funkcii Sets sa Vám všetky nainštalované UWP aplikácie budú zobrazovať v jednom okne, ktoré je vizuálne takmer identické s rozhraním prehliadača Microsoft Edge. Microsoft vo videu predstavuje možnosti, ako so aplikáciami nachádzať a podotýka na špeciálne možnosti tejto funkcie, vďaka ktorým by sa mala Vaša práca výrazne uľahčiť a urýchliť. Najlepším príkladom je zrejme príklad zo samotného videa. V poznámkach v aplikácii OneNote narazíte na stránku, na ktorú jednoducho kliknite a tá sa Vám následne zobrazí v prehliadači. Keďže funkcia Sets akosi integruje prehliadač priamo do rozhrania, stránka bude vyhľadaná v tom istom okne, v ktorom sa nachádzajú aj Vaše otvorené UWP aplikácie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalšie urýchlenie práce prichádza aj pre používateľov Office 365. Pri zoscrollovaní úvodnej obrazovky nenarazíte iba na uložené najobľúbenejšie aplikácie, ale priamo pod nimi nájdete aj uložené dokumenty, ktoré dokážete otvoriť v tom istom okne iba kliknutím jedného tlačidla na myši. Vyhľadávacie rozhranie funkcie Sets taktiež ponúka zopár výhod. Pri vyhľadávaní ponúka vyhľadanie odpovede na internete, hľadá vo Vašich aplikáciách a aj súboroch, vďaka čomu čiastočne dostáva niektoré funkcie Prieskumníka. Microsoft upozorňuje na to, že používatelia prehliadača Microsoft Edge sa nemusia obávať zmien alebo návykov na nové používateľské rozhranie, keďže funkcia Sets prichádza s úplne identickým rozhraním.

Na záver iba pripomenieme, že sa klasickí používatelia nemusia ničoho báť. Funkcia bude zrejme súčasťou až ďalšej veľkej aktualizácie Redstone 4. Funkcia Sets je momentálne dostupná iba pre vybraných Insiderov, keďže je iba v naozaj úzkom testovacom procese.

Funkcia Sets si ešte pred oficiálnym predstavením zaslúžila vlnu kritiky, no konečné prevedenie nevyzerá naozaj zle. Čo si o tejto funkcií myslíte Vy?

Zdroj: windowslatest.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close