SpravodajstvoWindows

Microsoft odstriháva Rusov od možnosti stiahnutia Windowsu 10 a Windowsu 11

Rusko sa dostáva do hlbšej technologickej izolácie.

Ruská agresia u nášho východného suseda si vyžiadala nielen materiálne škody, ale aj nezvratné straty na životoch. Demokratický svet na kroky Kremľu preto zareagoval prísnymi sankciami, ktoré sa kontinuálne stupňujú a podporou Ukrajiny. Cieľom týchto krokov je obmedziť schopnosť Putinovho režimu viesť vojnu a zároveň, dať do pozornosti miestnych obyvateľov, aby si uvedomili, aké zverstvá vykonáva Rusko na Ukrajine. K podobným krokom sa uchýlili aj stovky významných zahraničných firiem, ktoré buď obmedzili, alebo úplne prestali dodávať svoje služby a produkty na územie Ruska.

Kremeľ tak vedie svoju krajinu k postupnej izolácii. Ruský trh postupne opúšťa (nielen) jeden technologický gigant za druhým. Môžeme napríklad spomenúť Samsung, Apple, AMD, TSMC, Google a ďalších. K podobnému kroku sa uchýlila aj spoločnosť Microsoft, ktorá ešte v prvej polovici tohto mesiaca oznámila, že obmedzuje svoje obchodné aktivity naprieč krajinou.

Rusi si už oficiálnou cestou nestiahnu Windows 10, či Windows 11

Najnovšie spravodajská agentúra NEXTA prostredníctvom sociálnej siete Twitter píše, že Microsoft začal Rusom obmedzovať možnosť stiahnutia operačného systému Windows 10 a Windows 11 do svojich počítačov.

„Najnovšie správy hovoria, že #Microsoft zakázal #Rusom sťahovať Windows 10 a Windows 11.“, píše NEXTA v príspevku nižšie.

Nateraz sa zdá, že obmedzenia sa dotýkajú možnosti inštalácie systému Windows 10, či Windows 11. Ešte začiatkom júna Microsoft oznámil, že bude pokračovať v plnení záväzkov voči zákazníkom, no zároveň výrazne obmedzí svoje aktivity v krajine. Spoločnosť svoje kroky ale bližšie nespresnila. Celú situáciu budeme priebežne monitorovať a hneď, ako sa dozvieme ďalšie podrobnosti, tak vás budeme o nich informovať.

Len pre pripomenutie, Rusko na sankcie západných firiem zareagovalo po svojom. Napríklad miestni politici predstavili „náhradu“ za iPhone, AYYA T1. Ide o telefón vybavený čipom MediaTek P70, ktorý bol predstavený 4 roky dozadu. Krajina rovnako prišla aj s riešením na nedostatok čipov. Rusi chcú do roku 2030 vyrábať 28 nm čipy. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o technológiu, ktorá bola hitom začiatkom tohto tisícročia.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close