Rusko má náhradu za iPhone. Významná miestna politička odporúča telefón AYYA T1, ktorý má 4 roky starý procesor

Známa ruská politička, Butina Maria, odporúča Rusom, aby namiesto iPhone telefónov používali domáci smartfón AYYA T1.

AYYA T1
Zdroj: Vosveteit.sk, AYYA T1

Zatiaľ, čo v priebehu včerajšieho dňa spoločnosť Apple predstavila iPhone SE 3 (2022), ktorý prišiel hlavne s vynoveným hardvérom v porovnaní s predošlou generáciou telefónov, tak Rusko radí svojím občanom, aby vymenili iPhone telefóny za zariadenie AYYA T1.

Pravdepodobne ste o smartfóne AYYA T1 ešte nepočuli a dôvod, prečo je tomu tak, pochopíte potom, ako si pozriete špecifikácie telefónu. Pre kontext treba uviesť, že viacero významných technologických spoločností oznámilo ukončenie predaja svojich produktov naprieč Ruskom a to z dôvodu, že Rusko vojensky napadlo Ukrajinu. Ide napríklad o kórejský Samsung, či americký Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie Butina Maria, zástupkyňa Štátnej dumy, predstavila širokej verejnosti ruský smartfón od Rostecu, AYYA T1. Pre tých, ktorí nevedia, Butina sa dostala v minulosti do pozornosti najmä v súvislosti s usvedčením zo špionáže v USA. Prejdime však k samotnému smartfónu, za ktorým stojí spoločnosť Rostecu. Ide o spoločnosť, ktorú v roku 2007 nezaložil nikto iný ako Putin, aby sa zaoberala vojenskými technológiami. Ako vidíte, pušky od smartfónov nie sú také odlišné.

AYYA T1 je smartfón, ktorý je poháňaný niekoľko rokou starým čipom

Pozrime sa ale na samotný telefón, na ktorý pripravila „recenziu“ miestna politička, Maria Butina, ktorú si môžete pozrieť nižšie vo videu. Na tému upozornil portál chita.ru.

Otázkou je, či slová političky dokážu presvedčiť ľudí, aby sa odvrátili od zahraničných telefónov k zariadeniu AYYA T1. Telefón je totiž vybavený procesorom MediaTek P70, ktorý bol predstavený 4 roky dozadu. Aj v čase predstavenia išlo o čip, ktorý sa extra veľkým výkonom nechválil. Prejdime však k ostatným špecifikáciám. Zariadenie disponuje úložným priestorom o kapacite 64GB, ktorý je doplnený o 4GB RAM. Okrem iného, telefón sa vyznačuje IPS LCD displejom s rozlíšením 1600 x 720 bodov. Kapacita batérie je 4000 mAh. Zariadenie ďalej disponuje duálnou kamerou s rozlíšením 12 a 5 MP. Keď príde reč na operačný systém, tak spomenúť môžeme, že je poháňaný Androidom 11. Telefónu rovnako nechýba ani podpora NFC. Čo je však dôležité uviesť je, že Android bude neskôr nahradený operačným systémom Aurora OS, upozorňuje politička. Pre tých, ktorí o tomto operačnom systéme ešte nepočuli, tak verte, že je na to dôvod. Ide totiž o prakticky mŕtvy OS bez aplikácií, či hier.

Treba však uviesť, že smartfón má jednu unikátnu funkciu. Disponuje fyzickým tlačidlom, ktorým používateľ môže vypnúť kameru a mikrofón. Ak sa bojíte teda odpočúvania – smartfón môže byť dobrou voľbou.

Asi každému musí byť hneď teraz jasné, že takto vybavený telefón v roku 2022 nebude ničím iným, ako ďalším elektroodpadom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre