SpravodajstvoTechnológieZariadenia

Lichee Pi Zero je minipočítač za 6$. Beží na Linuxe. Idete do toho aj vy?

Pri kúpe počítača nemusíte minúť stovky Eur, postačí vám 6$, resp. niečo málo cez 5€. Lichee Pi Zero je minipočítač, ktorý samozrejme neohúri herný priemysel, ale určite si nájde svoje miesto na trhu. Jedná sa počítač typu Rasberry Pi, ktorý skôr zaujme používateľov s technickými vedomosťami.

Lichee Pi Zero je v podstate základná doska, ktorá obsahuje všetko nevyhnutné čo musí obsahovať aj klasický počítač – procesor, konektory pre pripojenie displeja, operačný systém, slot pre pamäťovú kartu, no inými slovami, všetko nevyhnutné aby ste si vedeli prostredníctvom tohto zariadenia spustiť operačný systém, v tomto konkrétnom prípade Linux (linux-4.10 kernel).

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zariadenie prichádza s procesorom Allwinner V3S (ARM Crotex-A7  s taktom 1,2GHZ) a zabudovanou 512Mbit DDR2 operačnou pamäťou. Základná doska ďalej obsahuje FPC -40P RGB LCD konektor, ktorý už asi ako tušíte slúži na pripojenie externého displeja. Prevádzková teplota tohto zariadenia by mala byť niečo okolo 40℃.

Výrobca ďalej dodáva, že zariadenia bude čoskoro podporovať ďalšie moduly. Mimochodom, cena tohto zariadenia v základnej verzii stoji ako sme vyššie spomínali niečo málo cez 5€, v prípade jeho drahšej verzie aj s Wifi si však  budete musieť niečo priplatiť, ale nebojte sa, nejedná sa o žiadnu horibilnú čiastku – sú to len 2$.

Výrobca týmto produktom chce zaútočiť na rýchlo rozvíjajúci sa loT segment, kde bude hľadať potenciálneho zákazníka.

Zdroj: indiegogo.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close