SpravodajstvoTECHNOLÓGIEWindows

Kaspersky hrozí podaním protimonopolnej sťažnosti na Microsoft

Spoločnosť Kaspersky chcela minulý rok podať protimonopolnú sťažnosť na Microsoft autoritám v EÚ a Rusku. Tento známy poskytovateľ anti-vírusových programov nieje spokojný s postupmi Microsoftu. Podľa spoločnosti Kaspersky sa Microsoft usiluje o to, aby používatelia operačného systému Windows 10 používali výlučne anti-vírus Windows Defender. Microsoft v poslednej dobe upravil niektoré špecifické veci, ktoré sa nepozdávali spoločnosti Kaspersky. Napriek tomu nie všetky veci, ktoré sa vedeniu spoločnosti Kaspersky boli odstránené. Anti-vírusový poskytovateľ Kaspersky stihol podať sťažnosť na niektoré inštitúty, napríklad Európskej komisií. Podľa slov vedenia Kaspersky to nieje všetko.

Čo je hlavným problémom?

CEO spoločnosti Eugene Kaspersky, na svojom blogu zverejnil jeden z hlavných problémov, ktoré medzi spoločnosťami vznikli. Podľa neha spoločnosť Microsoft zneužíva svoje dominantné postavenie a svojím zákazníkom nasilu ponúka používanie pred-inštalovaného anti-vírusového programu Windows Defender. Používatelia by podľa jeho slov mali mať možnosť vybrať si hocijaký anti-vírusový systém a Microsoft by mal prestať povyšovať pred-inštalovaný Windows Defender.

Najväčší problém vidí v tom, ako Microsoft oznamuje ukončenie predplateného obdobia v iných anti-vírusových programoch. Akonáhle vám skončí preplatené obdobie iného anti-vírusového programu, Windows Defender sa automaticky spustí. Samozrejme, pre používateľov je to skôr výhodou. Podľa slov Eugena Kasperskeho Microsoft takto využíva svoj operačný systém, ktorý „bojuje“ s ostatnými anti-vírusovými spoločnosťami.

Zdroj: kaspersky.com

Ďalším problémom sú aj aktualizácie operačného systému Windows 10. Po niektorých aktualizáciách systému niektorým používateľom zmizol program Kaspersky. Po zapnutí počítaču im Windows Defender oznámil, že anti-vírusový program Kaspersky nefunguje na tejto verzií systému Windows.

Microsoft taktiež zaujal stanovisko, v ktorom vyhlásila že sú radi keď dostávajú spätnú väzbu od iných spoločností, hlavne keď sa jedná o spoločnosti, ktoré vyvíjajú anti-vírusové programy. Ale podotkla že pred niekoľkými mesiacmi kontaktovali spoločnosť Kaspersky. Dôvodom bolo práve dohodnutie stretnutia ohľadom vyššie spomenutých problémov. Toto stretnutie sa ale žiaľ neuskutočnilo.

Zdroj: kaspersky.com

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close