SpravodajstvoTechnológieZariadenia

India: Microsoft, Google, Yahoo porušujú zákon!

Indický súd dnes vyhlásil, že Microsoft, Google a Yahoo sú povinné  zastaviť určité aktivity. Jedná sa o zákaz zobrazovania ,,výberových sex reklám“ na vlastných vyhľadávačoch. Podľa najvyššieho súdu, spoločnosti jasne porušujú indické zákony. Prenatálne určenie pohlavia bolo v krajine zakázané už od roku 1994.

Reklamy vo vyhľadávačoch sú spoločenským zlom.

Sudca najvyššieho súdu Dipak Misra tvrdí, že so situáciou musí niečo urobiť pretože reklamy vo vyhľadávačoch sa stali spoločenským zlom. Podľa jeho  vyjadrení, je dôležité aby sme sa riadili zákonom. A ak niekto tvrdí, že bez reklám nie je dostatočne technicky ,,vybavený“, jednoducho nech z marketingového trhu odíde.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Indický najvyšší súd požiadal Microsoft, Google a Yahoo, aby opatrenia na odstránenie nelegálnych reklám na svojich vyhľadávačoch prijal. Všetky tri spoločnosti boli vyzvané aby toto vyhlásenie ich technický experti  splnili do desiatich nasledujúcich dní. Avšak právnici firiem s konečným verdiktom vôbec nesúhlasia. Podľa nich, za taký krátky čas je to   absolútne technicky  nemožné.

Zdroj: poweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close