Horúce letné dni sú za rohom: Ako môžeme chrániť smartfón pred extrémnymi teplotami?

Pozrite sa, ako svoj smartfón môžete ochrániť pred teplotami, s ktorými sa budeme stretávať v lete. Vyhnete sa tak problémom s prehrievaním.

prehrievanie smartfonu
Zdroj: nasidastudio / Shutterstock.com

Určite viete o tom, že teplota vplýva na smartfón v skutočne veľkej miere. Horúce letné dni nám dávajú častokrát zabrať, nakoľko zvýšené okolité teploty mu môžu ubližovať viac, ako by sme si mysleli. Ako by sme sa však mali k svojmu telefónu správať v takýchto teplejších podmienkach a čomu by sme sa mali vyvarovať, aby sme mu neublížili? Všetky potrebné informácie si prezradíme v našom článku. Vyhnete sa tak problémom s prípadným prehrievaním alebo problémami s výkonom či výdržou batérie v teplých letných dňoch.

Ako môžeme svoj smartfón chrániť v teplých letných dňoch?

V prvom rade by ste mali myslieť na to, aby ste svoj smartfón uchovávali v chladnejších miestach. Nevystavujte ho priamemu slnku, teda nenechávajte ho napríklad na terase bez prístrešku, na deke pri bazéne alebo v rozhorúčavenom aute. Ak sa nachádzate vonku, uchovávajte ho skôr v kabelke či vrecku a nezabúdajte ho na priamom slnku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rovnako by ste si mali premyslieť používanie svojho telefónu v extrémnych teplách. V teple sa vám totiž rýchlejšie vybíja batéria, no okrem toho sa aj znižuje výkon a zvyšuje riziko prehriatia. Používajte ho teda naozaj len vo chvíli, keď je to naozaj nutné.

Ak zaregistrujete, že sa váš smartfón výraznejšie prehrieva, zminimalizujte procesy, ktoré vykonáva. Vypnúť môžete napríklad Bluetooth pripojenie či GPS alebo mobilné dáta. Nezabudnite na to, že k prehrievaniu prispieva aj hranie hier či sledovanie videoklipov a podobne. Vyhnite sa tak náročným úloham.

Rovnako môžete pozatvárať nepotrebné aplikácie. Premyslieť môžete aj využitie režimu šetrenia batérie, ktorý nepotrebné procesy vyrieši za vás a sústredí sa na to, aby sa váš telefón zbytočne neprehrieval. Ďalším tipom je aj využívanie ochranného púzdra, pričom dnes už vieme na trhu nájsť aj také púzdra, ktoré slúžia k tepelnej izolácii našich zariadení. Tieto púzdra nám môžu pomôcť predtým, aby sa nám zariadenia prehrali. No rovnako treba povedať, že nevhodné zvolené púzdro, môže prispieť aj k rýchlejšiemu zahratiu zariadenia. Preto zvážte z akého materiálu používate púzdro.

Nezabúdajte aj na ďalšie praktiky

Keď už zaregistrujete, že sa vám smartfón prehrieva a má problémy s výkonom a výdržou batérie pri vyššej teplote, tak ho nechajte chvíľu oddýchnuť. Posnažte sa, aby vychladol čo najviac a dbajte na to, aby teplota batérie bola čo najnižšia. Pri vyšších teplotách by ste mali sledovať aj nabíjanie. To batériu zahrieva ešte viac ako keď telefón bežne používate. Odporúčame vám rovnako nepoužívať technologickú rýchleho nabíjania v čase, keď to nepotrebujete. Pri nabíjaní teda sledujte teplotu batérie a vyhnite sa aj bezdrôtovému nabíjaniu, ktoré dokáže telefón zohriať ešte viac ako klasické káblové nabíjanie.

smartfón nabíjanie
Zdroj: Dejan Dundjerski / shutterstock.com

Skvelým tipom, ako používať smartfón aj v horúcich letných dňoch, je aj jeho čistenie. Ak svoj telefón nosíte v ochrannom púzdre a len málokedy ho z neho vytiahnete, môže sa stať, že za ním má množstvo nečistôt. Tie môžu telefón zahrievať a spôsobovať problémy s používaním počas letných dní. Raz za čas teda telefón aj svoje ochranné púzdro vyčistite.

V prípade nadmerného prehrievania však dbajte na bezpečnosť a nepoužívajte svoje zariadenie, ak eviduje skutočne vysokú teplotu. Pri pravidelnom prehrievaní aj mimo vysoké teploty okolia by ste mali zvážiť návštevu servisu, keďže problém nemusí byť len v okolí vášho smartfónu.

Máte ešte nejaké ďalšie tipy pre používanie smartfónu v letných dňoch? A ako sa proti vysokým teplotám chránite vy? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre