APLIKÁCIE A HRY

Honkai: Star Rail je dôstojným nástupcom Genshin Impact: Na čo sa môžeme tešiť?

Hra vychádza pre majiteľov Android, iOS a PC, neskôr príde aj na konzoly PS4 a PS5.

Tvorcovia populárnej hry Genshin Impact vydávajú svoj ďalší titul, Honkai: Star Rail, ktorý prichádza na Android, iOS a PC, no neskôr si ho budú môcť vychutnať aj majitelia konzol Playstation 4 a Playstation 5. Hra je dostupná zdarma na všetky platformy.

Na prvý pohľad prináša Honkai: Star Rail rovnakú formulu, ktorá fungovala už pri ich predchádzajúcom titule. Tentokrát sa ale môžeme tešiť na sci-fi prostredie a niekoľko masívnych otvorených svetov. Na prvý pohľad sa síce Honkai: Star Rail javí ako Genshin Impact vo vesmírnom prostredí, no všimnete si niekoľko výrazných rozdielov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Tým prvým je samotný typ boja. Vývojári z HoYoverse tentokrát upustili od real-time bojov a prinášajú taktickejšie ťahové súboje. Pri nich sa vyžaduje vyváženie silných a slabých stránok vášho tímu. Členov skupiny si budete môcť meniť kedykoľvek si to situácia bude vyžadovať.

Čo sa však týka užívateľského rozhrania a prieskumu, v tomto nájdete inšpiráciu práve v titule Genshin Impact. Príbeh pokračuje ďalej a nadväzuje na titul Honkai Impact 3. Ak ste s príbehom oboznámení, v tomto diely uvidíte veľa známych postáv a pokračujúcich dejových línií. Lenže o čom Honkai: Star Rail vlastne je? Ako sme už spomenuli, hru možno radiť do sci-fi žánru. Ako jej názov napovedá, tentokrát sa pozriete na niekoľko rôznych planét, medzi ktorými budete cestovať na vesmírnych vlakoch.

Špičková grafika a gameplay

HoYoverse aj v tomto titule ponúkajú špičkovú grafiku, s ktorou sa potrápia aj najvýkonnejšie herné smartfóny. Ich predchádzajúca hra, Genshin Impact sa stále radí medzi výkonom najnáročnejšie hry, aké môžete nájsť v Obchode Play. Zatiaľ nevieme povedať či Honkai: Star Rail dosiahne podobného úspechu ako predchodca, no ak by sa mu darilo len z časti, s prehľadom by sa stala jednou z najpopulárnejších gacha hier na Androide.

Hodnotenia sú vysoké a zdá sa, že Honkai: Star Rail prináša výborný RPG zážitok, ktorý kladie dôraz na progres vašich postáv. Výhra, alebo prehra v taktických bojoch závisí nielen od skúseností rôznych charakterov, ale aj na správnom vyvážení tímu. K dispozícii máte charaktery, ktoré sa vyznačujú špecifickými triedami a tým pádom aj schopnosťami. V bojoch bude nemenej dôležité využívať slabiny nepriateľov.

Špičkový grafický kabát doplnia aj kvalitné prestrihové scény. Vývojári tentokrát zainvestovali do špeciálnej technológie mimiky, ktorá privedie postavy k životu. Kvalitný príbeh je samozrejmosťou, no jeho záver budete môcť ovplyvniť množstvom rozhodnutí, ktoré vykonáte nielen v rámci hlavnej dejovej línie.

Majitelia Android alebo iOS smartfónov si môžu hru stiahnuť z príslušných obchodov s aplikáciami, pre PC hráčov je dostupná na Epic Game Store.

Honkai: Star Rail
Honkai: Star Rail
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close