APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Tieto hry pre Android patrili medzi tie najlepšie za rok 2022: Ktoré sa dostali do TOP desiatky?

Rok 2022 bol pre Android hry skutočne štedrý. Pozrite sa na tie najlepšie hry, ktoré sa v Obchode Play objavili.

Hranie hier už dávno nie je záležitosťou len počítačov alebo herných konzol. Viacerí hráči skúšajú hrať aj na svojich výkonných smartfónoch, ktoré častokrát ponúkajú výkon, aký nemáme ani vo svojich počítačoch. Počas roka 2022 sa v oficiálnom obchode s aplikáciami pre Android smartfóny objavilo viacero skvelých hier. Tie dokázali poblázniť nielen svet hráčov ale aj bežných ľudí, ktorí si tieto hry radi zahrali. Ktoré z nich však patrili medzi tie najlepšie z Obchodu Play? Rebríček toho najlepšieho nám priniesol portál makeuseof.com a my sme sa naň pozreli detailnejšie. Nájdete na tomto zozname aj svoju obľúbenú hru? Alebo sa niečím inšpirujete? Pozrite sa!

Tieto hry sa stali najlepšími pre Android smartfóny za rok 2022

Či už patríte medzi hráčov alebo okolo hier pre Android smartfóny len občas prejdete, pravdepodobne vás vydanie niekoľkých hier neobišlo. Niektoré z nich sa totiž dočkali celkom rozsiahlej kampane pred vydaním, iné sa zasa preslávili pre známych vývojárov alebo rozsiahlu komunitu hráčov. Medzi ne patrili aj hry ako napríklad Diablo Immortal od vývojára Blizzard. Táto hra v štýle adventúry sa stala mobilnou verziou k počítačovým verziám Diablo a získala si prvenstvo medzi najvýraznejšími hrami za rok 2022.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Diablo Immortal
Diablo Immortal

Ďalšou poplárnou hrou, ktorá sa objavila v Obchode Play počas roku 2022 je Vampire Survivors. Táto arkáda si získala v obchode hodnotenie až 4,7 hviezdičiek, čo je na dnešné pomery slušné. Fanúšikovia Marvelu zasa pretlačili do popredia aj hru s názvom Marvel Snap. Ide o strategickú kartovú hru, ktorá Android hráčov prilákala natoľko, že sa dostala na tretie miesto najpopulárnejších hier.

Vampire Survivors
Vampire Survivors
Developer: Poncle
Price: Free
MARVEL SNAP
MARVEL SNAP
Developer: Nuverse
Price: Free

Do TOP desiatky zavítali známe aj menej známe tituly

Hráčov hier na Android smartfónoch prilákala aj hra s označením 20 Minutes Till Dawn, pri ktorej sa viete stať hrdinami a bojovať za správnu stranu. Fanúšikovia anime zasa preferovali dobrodružnú hru Ni no Kuni: Cross Worlds, ktorá si vyslúžila viac ako 5 miliónov stiahnutí. Radi by sme uviedli, že všetky hry z tohto zoznamu sú v Obchode Play k dispozícii zadarmo, no vo všetkých je možné využiť platby pre vylepšenie herného zážitku. Prvú päťku najlepších hier sme si uzavreli a nižšie sa môžete pozrieť na zvyšných 5 najlepších hier pre Android smartfóny za rok 2022.

Honor 70 hranie hier herny smartfon Android
Zdroj: Vosveteit.sk

Rok 2022 nám skutočne priniesol mnoho skvelých hier, ktoré ocenili nielen pravidelní hráči, ale aj tí, čo si zahrajú len občasne. Popularita hrania hier na Android smartfónoch neustále stúpa, pričom dôvodom je najmä zvyšovanie výkonu mobilných zariadení a možnosť hrať takmer kdekoľvek. Očakávame, že tento trend v priebehu ďalšieho roka len posíli a v budúcnosti sa budeme môcť tešiť na mnoho ďalších skvelých hier.

Našli ste na tomto zozname aj vašu obľúbenú hru? Alebo by ste tento zoznam ešte doplnili? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close