SpravodajstvoTechnológie

Google skončí s podporou Flash-u. Nahradí ho HTML5

Po tom čo Google pozastavil všetky Flash reklamy v prehliadači Chrome koncom septembra minulého roka, tak tento technologický gigant pravdepodobne už definitívne dokončí „popravu“ Flashu koncom tohto roka. Google totiž uverejnil na svojom blogu plány spoločnosti do budúcna, ktoré hovoria o zavedení podpory HTML5.

Čo je to Flash?

Pre tých menej znalých tak Flash prehrávač má viacero funkcií, od zobrazovania reklamách, animácií, mobilných hier či aplikácií až po zobrazovanie rôznych štatistických reportov. Google však tvrdí, že cena za Flash technológiu je spomalenie  rýchlosti browsovania na internete. Inými slovami Flash je podľa spoločnosti tak technologický zastaralý, že negatívne vplýva na množstvo prenesených dát.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Google zároveň oznámil, že Flash začne blokovať s verziou Chromu 53 a v decembri s verziu Chromu 55 začne s podporou HTML5, samozrejme okrem stránok ktoré budú podporovať len Flash – pre tieto stránky budete upozornení, aby ste si zapli Flash ručne.

Výsledkom prechodu z Flash technológie na HTML by mali byť vylepšenia, ktoré  prinesú rýchlejší čas načítania stránok, šetrenie prenesených dát a lepšia responzívnosť.

Aký internetový prehliadač využívate vy?

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close