Google pracuje na funkcii, ktorá premení Android smartfón v autokameru

Do Androidu zavíta užitočná funkcia, ktorá umožní premeniť smartfón v autokameru.

Autokamera z Android smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk, GoogleMaps.com

Naše smartfóny sú multifunkčné zariadenia. Dnes, keď chceme rozšíriť funkčnosť telefónu, tak siahneme najčastejšie po aplikácii tretej strany. Nedávno sme si napríklad ukázali, ako môžete premeniť smartfón v autokameru. Zdá sa ale, že Googlu sa tento nápad páči, upozorňuje portál 9to5google.com.

Google pracuje na užitočnej funkcii pre Android

Nie je ničím výnimočným, keď do telefónov pribúdajú nové funkcie. Teraz by mala pribudnúť ďalšia, odhaľuje 9to5Google. Ide konkrétne o možnosť prepnutia smartfónu do režimu autokamery. Podľa aktuálnych správ, by funkcia mala byť dostupnou najprv pre zariadenia z rodiny Pixel. Neskôr bude uvoľnená aj pre ďalšie značky telefónov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Funkcia bola objavená vo vývojárskej verzii aplikácie Personal Security. Pre tých, ktorí nevedia, tak ide o natívnu aplikáciu v Androide, ktorá umožňuje zdieľanie núdzovej polohy, vytočenie tiesňovej linky a podobne v tiesňových situáciách.

Ďalej treba spomenúť, že Google funkciu nahrávania navrhol veľmi jednoducho. Podobne ako pri bežnej autokamere, ktorá sa zapne hneď po tom, ako naštartujete auto, tak bude fungovať aj autokamera v smartfóne. Tá začne automaticky nahrávať videá po tom, ako sa váš telefón pripojí k auto cez Bluetooth. Po odpojení sa, nahrávania skončí. Samozrejme, funkciu nahrávania budete môcť ovládať aj manuálne, ak by ste nechceli využívať jej automatické spustenie a vypnutie.

Spoločnosť myslela aj na šetrenie úložného priestoru. Nahraté videá by sa mali odstrániť automaticky po pár dňoch od ich vytvorenia, pokiaľ ich používateľ nepresunie na trvalé úložisko. Portál ďalej hovorí, že komprimované videá by mali byť veľké približne 30 MB/ 1 minúta, pričom maximálna dĺžka jednej nahrávky môže byť až do 24 hodín.

Podľa zistení portálu, počas nahrávania videa, bude váš telefón plne použiteľný. Inými slovami, budete s ním môcť interagovať ako doposiaľ, napríklad používať navigáciu či pristupovať k iným aplikáciám. Ak by ste ale chceli šetriť energiu, tak môžete zhasnúť displej bez toho, aby sa nahrávanie vyplo.

Funkcia by do prvých zariadení mala prísť ako aktualizácia aplikácie cez Google Play. Čo sa týka dostupnosti autokamery pre ďalšie zariadenia, tak na uvoľnenie funkcie, si budeme musieť ešte nejaký ten piatok počkať.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre