Internetom koluje bizarný hoax: Elity sa nás snažia premeniť na nový druh človeka, Homo chimericus

Facebook stránka Hoaxy a podvody vyvracia ďalší hoax, ktorý už naozaj nemá obdoby.

clovek mutant
Zdroj: Hatteviden / Shutterstock.com

Čo sa týka evolučnej histórie človeka, aj antropológovia priznávajú, že v tomto smere stále máme isté medzery. Pri tom čo si nedávno vymysleli konšpirátori však jednoducho zastáva rozum.

Facebook stránka Hoaxy a podvody polície Slovenskej republiky upozornila na šíriacu sa konšpiráciu, ktorá hovorí o novom druhu človeka, ktorý má v súčasnosti vznikať. Tým druhom má byť takzvaný Homo chimericus ktorý vznikol ako dôsledok konzumácie potravy s hmyzom a užívaním liekov s obsahom grafénu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Stačí si prečítať poslednú vetu a isto si všimnete niekoľko vecí, ktoré nedávajú zmysel. Ako prvé tu máme potraviny obsahujúce podrvené časti hmyzu. Áno, takéto potraviny skutočne existujú a nejde o výmysel konšpirátorov. Ide však o samostatnú, riadne označenú, skupinu potravín. Znamená to, že pri nákupe by ste ich mohli prehliadnuť len v prípade maximálnej nepozornosti. Ak už aj siahnete po takýchto potravinách, podrvený hmyz nie je zdraviu škodlivý, priam naopak, obsahuje veľa prospešných proteínov. V mnohých regiónoch sveta hmyz dokonca tvorí jednu z hlavných položiek jedálnička ľudí.

Produkty so spracovaným hmyzom nie sú novinkou, na našom trhu sa predávajú už niekoľko rokov. Navyše kontrola bezpečnosti a kvality potravín je v Európskej Únii na mimoriadne vysokej úrovni.

„Európska únia má jedny z najvyšších štandardov, ktoré sa uplatňujú pre zaistenie bezpečnosti potravín v regióne. Na všetkých potravinách a nápojoch predávaných v EÚ sa musia uvádzať základné informácie, ktoré umožnia konečnému spotrebiteľovi prijímať pri nakupovaní informované rozhodnutia. Tieto údaje obsahujú presné informácie o zložení, výživových hodnotách a pridaných látkach,“ vysvetľuje situáciu Zastúpenie Európskej komisie na Slovensku.

Hmyz sa teda v určitých potravinách vyskytuje, ale nikto vás nenúti, aby ste si takéto potraviny kupovali či konzumovali.

A čo grafén v liekoch?

Hoax o graféne v liekoch internetom koluje už nejaký ten piatok a profil Hoaxy a podvody ho už niekoľkokrát vyvracal spolu s expertmi zo Štátneho ústavu pre kontrolu liečiv. Základným poznatkom je, že na Slovensku neexistuje liek, ktorý by túto látku obsahoval.

„Oxid grafénu nie je pomocná látka a nevieme o žiadnom lieku, v ktorom by sa táto látka nachádzala,“ tvrdí pani Baláziková zo ŠÚKL.

Ako to však všetko súvisí s údajným novovznikajúcim druhom Homo chimericus? Tento hoax sa objavil na portáli cz24.news a už od prvých riadkov je jasné, že autor „eseje“ nemá najmenšiu predstavu o čom píše.

„Upozornenie je biologické. Posadnutosťou dementných, eugenických, vakcinalistických globalistov je premeniť každého človeka na Homo chimericus s novým chimérickým organizmom – na báze grafénu a chitínu – umožňujúcim jeho prepojenie… s kontrolórmi. A kto sú oni? Kto sú oni? KTO?“ píše portál cz24.news.

Ak by ste sa do článku ponorili hlbšie, čo je výzva sama o sebe, postupne si všimnete ako autor osočuje hneď niekoľko osobností, čo rozhodne nie je znakom dôveryhodného spravodajského článku. Keď sa autor dostane k pointe, dozvedáme sa že „nový človek“, Homo chimericus, má byť novým organizmom na báze chitínu, grafénu a chitosanu.

„Tento umelý a syntetický chimérický organizmus bude možné ovládať na diaľku prostredníctvom internetu vďaka možnostiam prepojenia grafénu aj hmyzieho chitínu,“ píše sa v článku.

Hádam nemusíme podotknúť ako šialene tento výrok znie. Už od prvých riadkov je jasné, že ide o článok, ktorého účelom je vyvolanie paniky. Ani jedno tvrdenie sa nezakladá na vedecky dokázaných faktoch a  ani na logických prepojeniach.

Jedlý hmyz v potravinách existuje, no nie je zdraviu škodlivý a grafén nenájdeme v žiadnom lieku dostupnom na Slovensku. Môžeme teda spať kľudne, žiadna evolúcia druhu Homo chimericus sa tentokrát nekoná.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre