ANDROIDSpravodajstvoWindows

Google Chrome na trhu zoslabol, no Microsoft Edge naďalej stagnuje

Prehliadač Microsoft Edge prišiel zároveň s operačným systémom Windows 10. Už párkrát sme spomínali aktuálnu situáciu na trhu internetových prehliadačov. Napriek tomu že je prehliadač Microsoft Edge integrovaný priamo v operačnom systéme Windows 10, používatelia si ho neobľúbili tak ako jeho predchodcu Internet Explorer. Ten sa najmä preslávil častým sekaním a zamŕzaním, no jeho podiel na trhu je aj v dnešných dňoch náramne vysoký.

Samotný Internet Explorer v posledných mesiacoch výrazne upadá a tým pádom každý očakával nárast Microsoftu Edge na trhu. Podľa najnovších výsledkov to ale vyzerá presne ako pravý opak. Microsoft Edge stagnuje, Internet Explorer stále výrazne upadá a používatelia, čo tento starý prehliadač opúšťajú sa radšej uchyľujú ku konkurenčným prehliadačom, ktoré stále rastú rýchlejšie a rýchlejšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Pozrime sa teda bližšie na dáta zo stránky NetMarketShare. Podľa posledných údajov málinko stratil aj dominantný a najobľúbenejší prehliadač Google Chrome. Samozrejme, nejedná sa o žiadne obrovské čísla. Google Chrome za posledný mesiac stratil 0.19% a zastavil sa na hranici 59.38%. Už spomínaný Internet Explorer klesol takmer až o 1% a je na úrovni 15.58%. Menší pokles taktiež zaznamenal aj prehliadač Firefox, no očakávaný nárast prehliadača Microsoft Edge neprišiel. Ten si vďaka úpadku konkurenčných prehliadačov takmer vôbec neprilepšil. Jeho podiel sa zvýšil o 0.01% a zastavil sa na hranici 5.66% a treba podotknúť, že Edge sa v okolí tejto hranice pohybuje už minimálne jeden rok.

Zdroj: netmarketshare.com

Narozdiel od moderného prehliadača od Microsoftu si výraznejšie prilepšili ďalšie prehliadače ako Safari alebo Opera.

Zdroj: netmarketshare.com

Vyzerá to tak že popularita prehliadača Microsoft Edge vôbec nestúpa a zrejme na trhu zostane zaseknutý na hranici 6%. Microsoft má ale do integrovaného prehliadača vniesť hŕstku nových funkcií, ktoré prídu už 17. októbra v aktualizácií Fall Creators Update. Myslíte si, že Microsoft Edge zostane na podobnej hranici zaseknutý aj naďalej?

Zdroj: netmarketshare.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close