Google Chrome môže míňať batériu, RAM či mobilné dáta: Takto si ho optimalizujete na Androide

Prehliadač Chrome je síce najpoužívanejším, no zároveň vieme, že môže byť občas poriadne náročný.

Internetovy prehliadac chrome
Zdroj: Vosveteit.sk, Logo Google Chrome

Prehliadač Google Chrome je najpoužívanejším na svete no vieme, že občas vie byť pomerne náročný. Našťastie existuje niekoľko jednoduchých trikov, vďaka ktorým ušetríte dáta, batériu či iné zdroje počas používania tohto prehliadača.

Prehliadač Chrome už síce neponúka režim šetrenia dát, no stále existuje niekoľko spôsobov, ako obmedziť ich míňanie. To sa hodí obzvlášť v prípade, ak nemáte k dispozícii veľa voľných GB. Bezpečné prehliadanie je funkciou, ktorá ponúka veľa výhod v jednej možnosti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ak si túto funkciu zapnete, prehliadač obmedzí niektoré sťahovania, rozšírenia a nebezpečné webové stránky. Niektoré stránky spustia automatické sťahovanie, ktoré vám hneď môže minúť niekoľko cenných megabajtov dát. Túto taktiku obzvlášť rady využívajú podvodné stránky, ktoré sa touto cestou pokúšajú infikovať váš smartfón škodlivým softvérom. Tento malvér môže na vašom zariadení zobrazovať náročné reklamné bannery, čím opäť míňa vaše dáta.

Funkciu bezpečného prehliadania si zapnete jednoducho. Otvorte si v prehliadači možnosti (tri bodky v hornom rohu), kliknite na Nastavenia a v tomto okne nájdeme možnosť Súkromie a zabezpečenie. V tomto okne nájdeme možnosť Bezpečné prehliadanie a nastavíme si rozšírenú ochranu.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Šetrenie batérie

Chcete, aby vám smartfón vydržal čo najdlhšie? Vypnite si synchronizáciu účtov, ktorá v normálnom prípade pomáha aktualizovať naše údaje naprieč rôznymi platformami vrátane prehliadača Google Chrome. Zapnutá synchronizácia znamená, že sa vám aktualizujú heslá, záložky, história a ďalšie údaje.

Ak si chcete synchronizáciu vypnúť, musíte ísť do nastavení smartfónu. Niektoré modely však toto nastavenie majú šikovne umiestnené na hornej lište. Stačí, ak si synchronizáciu účtov vypnete a ušetríte nielen batériu, ale aj mobilné dáta.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Obmedzenie načítania stránky

Google Chrome môže niekedy spotrebovať veľa zdrojov počas načítavania stránky. Ak ste si všimli, že je prehliadač pomalý, potom môžu byť nastavenia prednačítavania stránok riešením. V tomto smere máte však dve možnosti, pričom rozhodnutie je na vás.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Prednačítavanie stránok znamená, že najnavštevovanejšie portály sa načítajú dopredu, pričom prehliadač potrebuje viac dát, batérie a pamäte. Stránky sa však načítajú oveľa rýchlejšie.

Ak máte problém s nízkou výdržou batérie alebo množstvom mobilných dát, môžete si prednačítavanie stránok vypnúť. V tomto prípade sa budú načítavať o niečo dlhšie, no Chrome nebude zbytočne konzumovať množstvo zdrojov. Aj toto nastavenie nájdete v ochrane súkromia a zabezpečení.

Sledujte otvorené karty

Toto nastavenie väčšina z nás prehliada, no je mimoriadne dôležité. Ak používame Chrome na smartfóne, máme tendenciu hromadiť obrovské množstvo otvorených kariet. Tie síce Chrome uspí, no občas sa môže stať, že ostanú aktívne a pracujú na pozadí. To spotrebúva vašu pamäť RAM a tým pádom aj batériu smartfónu. Ruka v ruke, ak máte príliš veľa kariet otvorených, telefón reaguje pomalšie a môže aj sekať, keď pracujete s prehliadačom.

Ako optimalizovať Google Chrome
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení prehliadača si všimnite malú ikonu štvorca v pravom hornom rohu. V nej nájdete všetky otvorené karty, ktoré môžete jednoducho a rýchlo všetky zavrieť.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre