Android 14 má vrátiť používateľom populárnu funkciu, ktorú už dlhé roky smartfóny neponúkajú!

Dlho žiadaná funkcia sa v rámci systému Android 14 vráti medzi používateľov. Nebudú tak už musieť vsádzať na iné aplikácie.

Android (1)
Zdroj: unsplash.com (Denny Müller)

Predstavenie prvej oficiálnej verzie systému Android 14 sa nezadržateľne blíži. Postupom času sa tak dozvedáme čoraz viac informácií o najbližšej veľkej verzii systému, ktorá príde medzi používateľov novších zariadení. Len teraz totiž na verejnosť prišla druhá verzia pre vývojárov, ktorá poodhalila ďalšie funkcie. Pozornosť si bezpochyby získala funkcia, ktorá sa už v minulosti nachádzala takmer v každom Android smartfóne no neskôr z nich úplne zmizla. O čo ide a ako bude novinka v zariadeniach so systémom Android fungovať? Bližšie informácie nám priniesol portál androidauthority.com a vy sa na to môžete pozrieť spolu s nami. A možno si aj vy staronovú funkciu zamilujete!

Android 14 opäť ponúkne upozornenie na notifikácie pri zamknutej obrazovke

S príchodom novších telefónov s čoraz viac praktickými konštrukciami zmizli notifikačné LED diódy. Tenké rámčeky po bokoch displeja totiž neumožnili výrobcom takéto LED diódy vo svojej výbave ponúknuť, pričom sa spoliahali skôr na AMOLED displeje. Vďaka takýmto displejom sme teda mohli byť upozornení v rámci funkcie Always-on displeja, čo však nie každému vyhovovalo. Okrem toho stále veľké množstvo telefónov využíva IPS LCD panely, ktoré využitie funkcie Always-on neumožňujú. Android 14 však má tento problém vyriešiť a navrátiť späť funkcie notifikačných diód.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Android 14
Zdroj: Google

Podľa našich informácií sa však miesto klasickej LED diódy bude využívať blesk kamery, pričom používatelia si budú môcť zvoliť blikajúce upozornenie aj v rámci displeja. Toto riešenie však v prípade IPS LCD panelov nie je úsporné na batériu, teda môžeme rátať s vyššou spotrebou energie. Na výber budeme mať, či bude svietiť len jedna z týchto možností alebo sa aktivuje aj blesk zadnej kamery spolu s displejom. Android 14 navyše umožní vybrať si farbu, akou bude pri notifikácii svietiť displej.

Funkcia tak nahradí aplikácie z Obchodu Play

Po postupnom odstránení notifikačných diód zo smartfónov začali používatelia využívať rôzne aplikácie z Obchodu Play. Tie im umožnili využívať notifikačné signály rovnako, ako to teraz plánuje priniesť systém Android 14. Na tieto aplikácie sa však už nebudeme musieť spoliehať, keďže všetko potrebné nám prinesie priamo systém. Zatiaľ ale musíme rátať s tým, že upozornenia na notifikácie si nebudeme môcť nastaviť úplne podľa našich predstáv len pre niektoré aplikácie.

android smartfon (2)
Zdroj: Pixabay.com (iXimus)

Systém Android 14 totiž ponúkne len možnosť využitia aktivovania, prípadne deaktivovania tejto funkcie. Okrem toho sa taktiež stretneme s tým, že jedinou personalizáciou upozornení bude možnosť využitia vlastných farieb pri využití notifikácie na displeji. Funkcia sa ale môže postupom času vylepšiť a priniesť viac nastavení pre personalizáciu.

Privítate túto staronovú funkciu aj vo vašom smartfóne? Alebo si myslíte, že ju až tak nepotrebujeme? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre