Filmy a seriálySpravodajstvo

Filmový trhák Oppenheimer mieri na obľúbenú streamovaciu platformu Slovákov!

Historický thriller od Christophera Nolana príde už čoskoro na obľúbenú streamovaciu platformu.

Christopher Nolan nás ešte minulý rok prekvapil epickým thrillerom, ktorý zachytáva život človeka, ktorého mnohí prezývajú Americký Prometeus, alebo Otec atómovej bomby. Teoretický fyzik Robert Oppenheimer sa považuje za mimoriadne kontroverznú historickú osobnosť. Už čoskoro sa budete môcť na oceňovanú “Nolanovku” pozrieť aj na Sky Showtime.  

Populárna streamovacia služba oznámila, že trhák Oppenheimer bude mať exkluzívnu premiéru na tejto platforme 21. marca. Ak vám tento film unikol, môžete sa už o mesiac tešiť na príbeh človeka, ktorý riskoval zničenie celého sveta, aby ho zachránil.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Príbeh najnebezpečnejšej zbrane ľudstva

Necelý rok pred druhou svetovou vojnou nemeckí vedci objavili štiepenie atómu, reakciu, pri ktorej vznikalo obrovské množstvo energie. Mnohí si v tej dobe uvedomili, že na základe tohto objavu by sa dala vyrobiť zbraň, schopná nepredstaviteľnej deštrukcie. Oppenheimer sa stal vedúcim projektu Manhattan, ktorého cieľom bol vývoj prvej atómovej bomby, ktorá sa mala najskôr použiť proti nacistickému Nemecku, neskôr bola použitá na japonské mestá Hirošima a Nagasaki. Zhodenie dvoch atómových bômb priamo viedlo ku kapitulácii Japonska a ukončeniu druhej svetovej vojny.  

Lenže aké je to byť človekom, ktorého práca viedla k tragédii obrovských rozmerov, no zároveň aj k záchrane možno ešte väčšieho počtu životov? Použitie atómovej zbrane bolo nepochybne ráznym a a morálne diskutovateľným rozhodnutím, no čo by sa stalo, ak by vojna pokračovala ešte dlhšie?  

Film Oppenheimer sa nebojí zájsť do naozaj komplikovaných politických a hlavne morálnych problémov. Čo však robí excelentne je predstavenie Oppenheimerovho života, jeho povahy, cieľov a morálnych problémov, ktorým sám musel čeliť keď videl, čoho je jeho výtvor naozaj schopný.  

Celosvetovo uznávaný film

O úspechu Oppenheimera svedčí fakt, že celostvetovo zinkasoval 952-miliónov amerických dolárov. Zároveň získal tie najvyššie uznania, vrátane 13 nominácií na Oskara a rovnaký počet nominácií na cenu BAFTA. Nominácie sú za najlepší film, najlepšieho režiséra, najlepšieho herca v hlavnej úlohe, najlepšiu kameru a ďalej… 

O scenár, ako aj o réžiu sa postaral Oscarový režisér Christopher Nolan. Ten svoj veľkolepý príbeh založil na knižnej predlohe American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer, od Kaia Birda a Martina J. Sherwina.  

Víťazi BAFTA budú oznámení už 18. februára a na Oscarov si počkáme do 10. marca. Ak ste Oppenheimera premeškali v kinách, určite si ho pozrite v streamovacej službe Sky Showtime, už 21. marca. Čaká na vás historický thriller plný komplikovaných morálnych debát ale aj napätia a príbehu za nepochybne najhrozivejšou zbraňou, akú ľudstvo kedy vyrobilo a ako svet reagoval na prvé a posledné použitie atómových zbraní vo vojenskom konflikte.    

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close