APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Facebook plánuje spustiť špeciálnu službu Messenger Room

Špeciálna funkcia bude už čoskoro dostupná pre Beta testerov desktopovej aplikácie Messenger

Populárne videokonferenčné aplikácie ako Microsoft Teams, Zoom, či Google Meet budú mať už čoskoro ďalšieho silného konkurenta. Spoločnosť Facebook totižto začína s testovaním špeciálnej funkcie Messenger Room, ktorá by mala byť súčasťou desktopovej verzie aplikácie Messenger, informoval taliansky technologický portál Aggiornamentilumia.it.

Jednoduché používateľské prostredie

Z informácii na spomínanom talianskom portáli, ako aj z fotografii beta verzie funkcie Messenger Room je jasné, že Facebook plánuje zacieliť rovnakú kategóriu ľudí ako konkurenčná platforma Zoom. Funkcia Messenger Room bude s najväčšou pravdepodobnosťou bezplatná a zároveň bude jej prostredie jednoduché a bez zbytočných funkcionalít.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
messenger room
Zdroj: Aggiornamentilumia.it

Do vytvoreného hovoru sa bude môcť pripojiť ktokoľvek so špeciálne vytvoreným odkazom, pričom bude možné pripojenie sa aj bez nutnosti vytvárania Messenger účtu v prípade, že daný účastník hovoru nemá Facebook účet. Za zmienku určite stojí aj fakt, že účastníci hovoru si do zariadení nemusia sťahovať dedikovanú aplikáciu – po kliknutí na link sa otvorí webové rozhranie, ktoré bude možné používať prostredníctvom prehliadačov Google Chrome alebo Microsoft Edge. Samozrejmosťou je podpora videa všetkých účastníkov, ako aj možnosť zdieľania obrazovky hostiteľa.

messenger room 2
Zdroj: Aggiornamentilumia.it

Nová funkcia Messenger Room má byť súčasťou nasledujúcej aktualizácie beta verzie desktopovej aplikácie Messenger pre Windows a Mac. Dostupnosť na ďalších platformách zatiaľ oznámená nebola.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close