APLIKÁCIE A HRYHuaweiSpravodajstvo

Huaweiu sa podarilo do App Gallery dotiahnuť plnohodnotnú alternatívu ku Google Mapám

V obchode App Gallery od spoločnosti Huawei sa objavila aplikácia Here WeGo

Nie je žiadnym tajomstvom, že Huawei sa aktuálne trápi s absenciou Mobilných služieb spoločnosti Google. Nie tak dávno sme Vám preto priniesli článok, v rámci ktorého sme sa pozreli na alternatívne obchody s aplikáciami, kde sme našli niekoľko, ktoré môžeme pokladať z adekvátnu náhradu. Dôvodom absencie Mobilných služieb Google je pretrvávajúci konflikt s americkou vládou. Jednou z aplikácií, ktorá v nových smartfónoch od spoločnosti Google chýba, sú Google Mapy. Vo vstavanom obchode Huawei App Gallery je síce možné nájsť viacero alternatív, tak máloktoré možno pokladať za plnohodnotnú náhradu. To sa však dnešným dňom mení. Portál androidcentral.com upozorňuje na dostupnosť aplikácie Here WeGo.

Aplikácia Here WeGo je dostupná v App Gallery

Aplikácia Here WeGo je dobre známou hlavne pre fanúšikov platformy Windows Mobile, kde bola dlhé roky predinštalovanou. Nejde však o malého hráča na trhu. V súčasnosti sa aplikácia považuje za jednu z najväčších na svete. Niektoré zdroje dokonca hovoria, že je 2. najrozšírenejšou navigáciou na svete.

Huawei Here We Go_aplikacia v App Gallery
Zdroj: Vosveteit.sk (printscreen App Gallery)

Aplikácia okrem iného ponúka aj informácie o mestskej hromadnej doprave a to naprieč 1300-mestami. Okrem iného ponúka aj dodatočné informácie, napríklad o cene cestovného či poplatkoch za taxi služby. Aplikácie je zároveň vybavená aj žiadanou funkciou, ktorá informuje používateľov o aktuálne dopravnej situácii. Aplikáciu môžete stiahnuť prostredníctvom tohto odkazu.

Okrem iného koncom januára obehla svet informácia, že Huawei podpísal dohodu s prevádzkovateľom navigácie TomTom, ktorá by mala byť predinštalovanou v novo predstavených zariadeniach.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close