Spravodajstvo

Elon Musk musí odisť z predsedníckej stoličky Tesly a zaplatiť mastnú pokutu

Elon Musk, pre niekoho blázon a pre druhého génius. Hoci sa jedná o jedného z najúspešnejších ľudí behajúcich na tejto planéte tak nie všetko sa mu vydarí.

Začiatkom minulého týždňa bol obvinený americkou komisiou pre cenné papiere, ktorej sa nepáčili viaceré vyjadrenia vrátane Tweetov týkajúcich sa premeny spoločnosti na privátnu spoločnosť. Obžaloba bola podaná minulý štvrtok na federálnom súde v Manhattane. Písalo sa v nej, že Elon Musk urobil falošné a zavádzajúce verejné vyhlásenia a opomenutia, ktoré spravili značný zmätok čím narušil trh s akciami spoločnosti Tesla, čo viedlo k poškodeniu investorov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie správy hovoria o tom, že sa Elon Musk dohodol na mimosúdnom vyrovnaní, v rámci ktorého údajne padla dohoda, že Elon Musk do 45 dní odíde z predstavenstva Tesly a bude musieť mimo neho zostať najbližšie 3 roky. Naštastie však bude môcť zostať generálnym riaditeľom vo firme. Okrem odchodu z predstavenstva však táto dohodu ho bude stáť ešte pokutu vo výške ďalších 20 miliónov dolárov.

Mimochodom, paradoxom je, že po oznámení žaloby cena akcií spoločnosti Tesla klesla.

Zdroj: Neowin.net

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close