Majitelia tohto Xiaomi Redmi smartfónu sa konečne dočkali! Android 11 je pre ne už dostupný!

Android 11 mieri do obľúbeného smartfónu zo série Redmi Note, ide konečne o stabilnú verziu? A evidujete aktualizáciu i vo vašom smartfóne?

Xiaomi Android 11
Zdroj: Vosveteit.sk (koláž)

Xiaomi v poslednej dobe distribuuje aktualizácie pre svoje smartfóny vo veľkom. Kontroverzný Android 11 po niekoľkých pokusoch a stiahnutých aktualizáciách mieri do smartfónu, ktorý na aktualizáciu čaká už nejakú dobu a zdá sa, že bude konečne stabilný. A zatiaľ čo je séria Redmi Note 9 veľmi obľúbenou medzi fanúšikmi Xiaomi, čo sa týka aktualizácií, smartfóny zrejme získali „čierneho Petra“. Majitelia smartfónu Redmi Note 9S však majú konečne dôvod na radosť, pretože aktualizácia na Android 11 pristála dnes ráno a vyzerá to už na jeho finálnu podobu.

Android 11 v stabilnej verzii

Smartfón zo série Redmi Note 9 oznámil aktualizáciu na Android 11 dnes ráno i keď pôvodne ju mal získať už koncom mesiaca apríl. Aktualizácia prináša nielen stabilnú veľkú aktualizáciu systému, ale i aprílovú bezpečnostnú záplatu systému Android. Veľkosť aktualizácie je 2,3GB, čo rozhodne nie je málo. Vyhraďte si tak dlhšiu chvíľu pre jej sťahovanie a inštaláciu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Názov aktualizácie je V12.0.2.0.RJWMIXM, ide teda o aktualizáciu distribuovanú pre smartfóny bežiace na globálnej verzii systému (MI). O modeloch bežaicich na európskej (EU) verzii systému zatiaľ nemáme informácie, ak však nie je dostupná, jej príchod je otázkou najbližších dní až hodín.

Redmi Note 9S

O novej verzii systému pre tento model sa povráva už dlhšiu dobu. Pár mesiacov dozadu bol Android 11 pre Redmi Note 9S vypustený omylom, Xiaomi ho však hneď stiahlo. Spoločnosť neskôr uviedla, že nový systém by mal prísť počas posledného aprílového týždňa, nakoniec sa tak nestalo. Majitelia tohto modelu sa nakoniec cítili zabudnutí, aktualizácia je však konečne tu.

Model Redmi Note 9S sa prvýkrát objavil na predajných pultoch počas apríla minulého roku. Predstavený bol so systémom Android 10 upraveným nadstavbou MIUI a poháňa ho čipset Snapdragon 720G. Pýchou smartfónu je i obrovská 5020mAh batéria či podpora 18W nabíjania, absencia NFC mu však k sláve nedopomohla.

Registrujete aktualizáciu i u vás? Alebo váš smartfón na systéme Android 11 beží už dávno? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre