AutáSpravodajstvo

Ďalší veľký výrobca smartfónov chce predávať elektrické autá

Spoločnosť Oppo, aktuálne jeden z najväčších výrobcov smartfónov na svete, údajne plánuje vstúpiť na trh s elektromobilmi.

Nie je žiadnym tajomstvom, že na trh s elektromobilmi chce vstúpiť americký výrobca smartfónov a ďalšej elektroniky, spoločnosť Apple, či čínsky technologický tiger, Xiaomi. Najnovšie sa začalo špekulovať o ďalšom výrobcovi elektroniky, najmä smartfónov, ktorý rovnako pozerá po trhu s elektromobilmi.

Donedávna elektromobily neboli tak horúcou témou avšak posledné roky ukázali, že ide o časť trhu, kde vidia potenciál nielen veľkí výrobcovia automobilov, ale i značky, ktoré doposiaľ o túto tému nejavili tak veľký záujem. Nehovor viac o tom, že na trh vstupujú i doteraz málo známe spoločnosti, napríklad Lucid Motors, Rivian, Izera a ďalšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ďalší výrobca smartfónov chce svoj elektromobil

Najnovšie sa v súvislosti s témou elektromobilov začala spájať i spoločnosť Oppo, ktorá patrí medzi najväčších výrobcov smartfónov na svete. Portál gizmochina.com, ktorý na túto tému upozorňuje píše, že Oppo by mohlo na trh s elektromobilmi vstúpiť už koncom roku 2023, alebo začiatkom nasledovného roku.

Portál druhým dychom však hovorí, že podľa dostupných správ, spoločnosť sa chce zamerať len na niektoré regióny, najmä Indiu. Je preto možné, že pripravované elektromobily budú cenovo dostupnými autami, ktoré spoločnosti umožnia osloviť veľkú skupinu potenciálnych zákazníkov. Netreba však vylúčiť, že sa spoločnosť neskôr zameria i na iné regióny, napríklad na Európu. Publikované správy bližšie však neodhaľujú podrobnosti o plánoch spoločnosti. Druhým dychom však treba uviesť, že sa šepká aj o ďalších produktoch, na ktorých spoločnosť údajne pracuje. Má ísť napríklad, ako o elektrické skútre, tak i o elektrické kolobežky, ktoré sú medzi používateľmi stále žiadanejším tovarom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close