SpravodajstvoTechnológie

Čo robiť, keď sa nám nafúkne batéria v smartfóne? A ako tomu predísť? Pozrite sa!

Ak sa batéria vášho smartfónu nafúkne, mali by ste okamžite zareagovať. Môže to totiž znamenať významné nebezpečenstvo.

Azda najviac problémovou súčiastkou v smartfóne je batéria. Staráme sa o ňu, snažíme sa ju udržať v čo najlepšej kondícii a nasledujeme viaceré tipy, ako sa o ňu postarať. Navyše si aj po určitej dobe používania dokáže vypýtať výmenu a v prípade, že sa o ňu dobre staráme, táto výmena môže prísť o niečo neskôr. V každom prípade niekedy ani nestačí sa o batériu dobre postarať, aby sme predišli tomu, že sa nám nafúkne. Čo v takomto prípade máme robiť? A ako tomuto problému čo najúčinnejšie predísť? Niektoré tipy nám prináša portál frandroid.com a vy sa na ne môžete pozrieť spolu s nami.

Prečo sa batéria v našom smartfóne vie nafúknuť?

Rôzne tipy pre používanie nášho smartfónu, aby sme boli šetrní k batérii, určite poznáte. Udržiavať svoju batériu zvyčajne medzi 20 a 80% úrovne nabitia, vyhýbanie sa prehrievaniu aj podchladeniu smartfónu a taktiež občasná kalibrácia batérie. Aj napriek tomu sa nám batéria v našom smartfóne nie vždy odvďačí. Nerešpektovanie týchto pravidiel však k dobrej kondícii batérie určite nepomôže a môže prispieť k vyššiemu riziku poškodenia batérie. Za všetkým však stoja ale chemické procesy, ktoré prebiehajú vo vnútri batérie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
bateria
Zdroj: Vosveteit.sk

Niekedy teda môžeme chrániť náš smartfón všetkými možnými prostriedkami, no batéria sa nám aj tak nafúkne. Akékoľvek poškodenie batérie, ktoré si ani nemusíme všimnúť, môže viesť k tvorbe plynu. Tento plyn tak môže tlačiť na steny batérie, ktorá sa začne postupne napučiavať. Za poškodenie batérie teda častokrát nemôžeme ani my, no môžeme sa pokúsiť mu predísť práve dodržiavaním rôznych tipov, ako sa o batériu nášho smartfónu starať.

Čo robiť v prípade, že k nafúknutiu už príde?

Akonáhle si všimneme, že sa náš smartfón správa zvláštne, mali by sme s ním zaobchádzať s čo najväčšou opatrnosťou. Najčastejšími znakmi nafúknutej batérie je viditeľné ohnutie smartfónu alebo pokrivenie zadnej strany. Rovnako si môžeme všimnúť, že náš displej praská zvnútra práve rôznymi fľakmi na displeji alebo dokonca čiarami. Vo chvíli, kedy si všimnete znaky nafúknutej batérie sa nepokúšajte svoj smartfón nabiť. V najlepšom prípade by ste svoje zariadenie mali úplne vypnúť a nemanipulovať s ním, aby vám batéria neexplodovala.

nafuknuta bateria
Zdroj: flickr.com (Aaron Parecki)

Nie vždy si však tieto znaky môžeme všimnúť hneď, keďže batériu máme v smartfóne uzatvorenú a nemôžeme ju svojpomocne vytiahnuť. Už pri prvých znakoch nafukovania batérie by sme teda mali navštíviť servis, aby nám smartfón opravil. Ak je naše zariadenie stále v záruke, tak by sa na tento problém mala vzťahovať. Predsa len sme ho nezavinili vlastným pričinením. Akonáhle teda spozorujete problémy s vaším smartfónom, neváhajte a navštívte najbližší servis, nech sa naň pozrie odborník.

Už sa vám niekedy stalo, že sa vám batéria nafúkla? A ako ste reagovali? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close