APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvoWindows

Microsoft sa chystá vymeniť jadro prehliadača Microsoft Edge. Použije engine konkurencie

Microsoft sa chystá vymeniť jadro „staro-nového“ prehliadača Microsoft Edge, ktorý bol predstavený len pred tromi rokmi spolu s Windowsom 10. Nový prehliadač mal vtedy nahradiť zastaralý Internet Explorer, ktorý bol v tom čase najrozšírenejším prehliadačom. Dnes je situácia však iná, Microsoft Edge na trhu osciluje okolo hranici 5% a Internet Explorer dlhodobo stráca. Aktuálne pokrýva približne 10% trhu. Na úplne opačnom konci sa nachádza internetový prehliadač Google Chrome, ktorý nájdeme vo viac ako 6 zariadeniach z desiatich.

rozsirenost internetovych prehliadacov
Zdroj: netmarketshare.com

Internetový portál TheVerge prišiel s informáciami odvolávajúc sa na WindowsCentral.com, ktoré hovoria o projekte „Anaheim“. Za týmto tajomným názvom sa majú schovávať práce na novom internetovom prehliadači, ktorý nebude postavený na engine EdgeHTML ale Chromium. Znamená to, že internetový prehliadač vyvíjaný Microsoftom bude postavený na jadre prehliadača Chrome.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Dôvodom tejto radikálnej zmeny je pravdepodobne to, že internetový prehliadač Chrome je najrozšírenejším prehliadačom na trhu čo znamená, že vývojári sústreďujú svoje úsilie práve na tento prehliadač za účelom optimalizácie stránok. Ostatné prehliadače tak zostávajú pre nich na okraji záujmu.

Očakáva sa, že Microsoft tento prechod na nový engine oficiálne oznámi už čoskoro.

Zdroj: via TheVerge

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close