Cez aplikáciu Family Link môžeš sledovať, či je tvoje dieťa alebo blízky v poriadku. Čo všetko ponúka ako funguje?!

Čo je aplikácia Family Link a prečo by ste ju mali začať používať.

Stalkerware softvér má mimoriadne nebezpečnú slabinu
Zdroj: Unsplash (Gilles Lambert, Irham Setyaki) Úprava: Vosveteit.sk

Ak chcete mať prehľad o tom, kde sa niekto práve nachádza, existuje niekoľko spôsob, ako to docieliť. Sledovanie polohy inej osoby môže byť prospešné v rôznych situáciách. Či už sa chcete uistiť, že je vaše dieťa v bezpečí, alebo chcete sledovať polohu starších členov rodiny, ktorí môžu trpieť demenciou alebo inými zdravotnými problémami. Samozrejme, táto funkcia by sa ale nemala zneužívať napríklad na špehovanie či stalkovanie.

Ďalšou výhodou je to, že sledovanie polohy mobilných telefónov alebo iných zariadení môže rovnako pomôcť nájsť stratené alebo odcudzené veci. Sledovanie polohy však vie taktiež uľahčiť stretnutia a koordináciu aktivít medzi priateľmi a rodinou, napríklad pri spoločných výletoch. Teraz, keď sme si vedomý viacerých pozitív (ako aj negatív), ktoré sledovanie polohy prináša, prejdime na spôsob, ako sledovať polohu napríklad aj vášho dieťaťa.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Už čoskoro nájdete aj offline alebo vypnutý smartfón
Zdroj: Unsplash (Mourizal Zativa), Wikimedia (Google), Pixabay (GDJ), Úprava: Vosveteit.sk

Aplikácia Family Link

Rodičia od teraz môžu lepšie dohliadať na to, čo ich dieťa robí a to vďaka aplikácii Google Family Link. Táto aplikácia umožňuje prepojiť váš Android alebo iPhone s Android telefónom alebo s tabletom ich dieťaťa a nastaviť rôzne obmedzenia či pravidlá, ktoré vyhovujú tvojej rodine. Funkcie aplikácie zahŕňajú správu aplikácií, sledovanie času stráveného na obrazovke, sledovanie polohy zariadenia ale taktiež i možnosť diaľkového uzamknutia zariadenia.

Veľa rodičov robí chybu, ktorá môže ohroziť súkromie ich detí
Zdroj: Unsplash (Christina Ambalavanar, Ben White)

Takto môžeš prepojiť zariadenie dieťaťa s tým tvojim:

  1. Stiahni si aplikáciu (odkaz nájdeš nižšie) a prihlás sa v nej do svojho Google účtu.
  2. Vytvor si účet pre svoje dieťa a následne si priprav zariadenie dieťaťa. 
  3. To urobíš tak, že si otvoríš nastavenia a potom sa budeš potrebovať dostať do sekcie rodičovská kontrola.
  4. Následne si podľa pokynov na obrazovke nastavíš rodičovskú kontrolu.
  5. A už len klikneš na hotovo, ako môžeš vidieť nižšie na snímke obrazovky.
prepojte zariadenie vášho dieťaťa s vašim
Zdroj: Vosveteit.sk
Google Family Link
Google Family Link
Developer: Google LLC
Price: Free

Aplikácia Family Link umožňuje nastaviť pre zariadenie dieťaťa obdobie pokoja či rôzne časové limity pre rôzne aplikácie v telefóne. Vďaka tejto aplikácii vieš taktiež zvýšiť úroveň bezpečia pre tvoje dieťa a to tak, že si vieš zobraziť a spravovať rôzne povolenia pre weby a rozšírenia.

Účet tvojho dieťaťa vieš spravovať aj ty, si schopný mu napríklad pomôcť zmeniť heslo či upraviť osobné údaje. Ak z akéhokoľvek dôvodu už nebude chcieť naďalej tvoje dieťa využívať túto aplikáciu, jeho účet mu vieš pomôcť úplne odstrániť. 

Ďalším pozitívom, čo ponúka aplikácia, je to, že ako rodič vieš dostávať upozornenia na rôzne udalosti. Napríklad, dostaneš ho vtedy, keď tvoje dieťa dorazí na určité miesto, napríklad do školy alebo aj vtedy, keď ju práve opustilo. Následne vieš sledovať, kde sa aktuálne nachádza, pretože máš k dispozícii mapu, na ktorej presne vidíš jeho polohu.

 

Ak poznáš ten hrozný pocit, že sa bojíš, aby sa tvojmu dieťaťu nevybila batéria na mobile a nebudeš vedieť, čo je s ním, tak vďaka tejto aplikácii, budeš mať prehľad aj o zvyšnej výdrži batérie.

Family Link ti dá prístup okrem iného k tomu, aby si videl, aké aplikácie si tvoje dieťa sťahuje. Ako rodič by si mal pravidelne kontrolovať nainštalované aplikácie, no taktiež povolenia aplikácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre