WhatsApp sa lúči s fotkami nízkej kvality: Táto novinka sa už čoskoro dostane aj do tvojho mobilu

WhatsApp už čoskoro zmení spôsob, akým bude posielať fotky. Lúči sa s kompresiou, ktorá znižovala ich kvalitu.

WhatsApp blokovanie pouzivatela
Zdroj: Vosveteit

WhatsApp je jednou z najpoužívanejších četovacích aplikácií a vzhľadom na to, čo všetko ponúka, je pochopiteľné, že pri posielaní fotiek alebo obrázkov dochádza ku kompresii dát a strate kvality.  

Nie je to tak dávno, čo aplikácia ponúkla možnosť posielania HD fotografií. Ak chceš niekomu poslať fotku v plnej kvalite, napríklad fotku z dovolenky alebo svadby, môžeš tak urobiť cez možnosť pridania HD fotografie.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

WhatsApp sa lúči s fotkami v nízkej kvalite

Kompresia médií je niečo, čo robí väčšina četovacích platforiem. Ako ale informuje portál Android Police, po novom, WhatsApp bude mať funkciu posielania HD fotografií predvolene zapnutú. Znamená to, že sa platforma lúči s posielaním fotografií v nižšej kvalite.  

Ak si posielal v minulosti fotky cez WhatsApp, mohol si si isto všimnúť, že aplikácia pomerne agresívne zmenšuje kvalitu fotografií. Vidno to bolo hlavne potom, ak si s fotkami neskôr pracoval a zobrazil si ich napríklad na počítači alebo väčšej obrazovke telefónu. Existovalo niekoľko spôsobov, ako túto kompresiu obísť. Mohol si napríklad poslať fotografiu alebo video ako dokument, čo zachovalo jeho kvalitu. S príchodom HD posielania stačilo len stlačiť tlačidlo a hotovo.  

ako poslat fotografiu cez whatsapp vo vysokej kvalite_3
Zdroj: Vosveteit.sk

Po novom sa ale už nebudeš musieť trápiť tým, či je fotografia komprimovaná alebo nie. Už od začiatku bude WhatsApp posielať fotografie v plnej kvalite. Hoci aj pri posielaní HD fotografií prebieha určitá forma kompresie, výsledná kvalita a rozlíšenie je lepšie stavané na moderné obrazovky smartfónov a tabletov.  

Pravdepodobne najotravnejšou časťou HD funkcie bolo, že si ju musel stále zapínať. Pri posielaní viacerých fotiek naraz sa nastavenie aplikovalo na všetky z nich, no pri posielaní jednotlivých fotografií si musel možnosť HD zakaždým odkliknúť.  

whatsapp titulka_1
Zdroj: MamunSheikh / depositphotos.com

Funkcia príde s najväčšou pravdepodobnosťou už čoskoro

Predvolené nastavenie HD fotografií príde do aplikácie už čoskoro, hoci ako býva zvykom, WhatsApp nepriblížil presný dátum. Funkcia sa objavila v beta verzii aplikácie, čo znamená, že zakrátko by mohla “preskočiť” aj do riadnej verzie aplikácie. Účastníci beta testovania už majú funkciu sprístupnenú vo veľkom, čo znamená, že je s najväčšou pravdepodobnosťou pripravená aj na riadne vydanie.  

Čo sa však posielania HD fotografií týka, mal by si mať na pamäti, že fotografie vo väčšej kvalite zaberú aj viac miesta, ak si fotografie zálohuješ. Pri ich posielaní zas rátaj s tým, že minú viac dát, ak ich posielaš z mobilnej siete. Analytici teoretizujú, že ďalšou veľkou novinkou môžu byť HD média v statusoch. Zatiaľ ale nevieme povedať, či sa WhatsApp touto cestou vydá alebo nie.  

Popri posielaní HD fotografií sa môžete tešiť aj na vylepšenie hovorov na platforme. WhatsApp po novom umožní zdieľanie obrazovky aj so zvukom, čo môžete využiť napríklad ak s niekým pozeráte spoločne videá. Zlepší sa aj kvalita zvuku a obrazu počas hovorov a pripojí sa do nich až 32 ľudí. K tomu aplikácia výraznejšie označí toho, kto práve hovorí.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre