Apple

Apple zavádzal pri predstavení nového iPhone Xs. Známy Youtuber vyvrátil v teste, že krycie sklo na kamere je zo zafíru

Nové iPhone zariadenia sú tu s nami už niekoľko týždňov. Ich predstavenie bolo sprevádzané veľkými fanfárami, ktoré sprevádzali viaceré vyhlásenia o „revolučnom smartfóne“.  Dočkali sme sa nového výkonného čipu A12, odolnosti voči vode, podpore Qi či dvoch aktívnych SIM kariet, ktoré v podaní spoločnosti Apple boli doteraz veľkým tabu. Okrem fanfár však spolu s predstavením nových zariadení prišli aj negatívne správy. Napríklad o tom, že spoločnosť v balení nepribaľuje redukciu Lightning konektoru a ani rýchlo nabíjačku.

Najnovšie známy Youtube JerryRigEverything si zobral na paškál nový iPhone Xs. Tak ako býva u ňho zvykom tak smartfón podrobil „ťažkému“ testu, v ktorom odhalil, že spoločnosť Apple nehovorila celkom pravdu. Počas predstavenia totiž Apple hovoril, že objektív fotoaparátu je chránený zafírovým sklíčkom. Podľa všetkého sa však jedná „len“ o tvrdené sklo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nižšie si môžete pozrieť video, v ktorom JerryRigEverything podrobil smartfón testu odolnosti. Do pozornosti vám dávame časový úsek od 4. minúty, v rámci ktorého testoval odolnosť krycieho sklíčka fotoaparátu proti poškrabaniu. Výsledok je, že ku poškrabaniu došlo pri strete s materiálom, ktorého tvrdosť je 6 Mohsov (Mohsov je stupnica tvrdosti). Zafírové sklíčko je však poškriabateľné od tvrdosti 8 Mohsov.

Zdroj: Youtube (JerryRigEverything)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close