BezpečnosťSpravodajstvo

Anonymous znefunkčnili bieloruskú stránku miestnej spravodajskej agentúry

Hackerský kolektív Anonymous znepríjemňuje život aj Bielorusku, ktoré otvorene podporuje Kremeľ v agresii voči Ukrajine.

Vojna u nášho východného suseda dala do pozornosti celý demokratický svet, ktorý odsúdil agresiu Ruska. Krátko potom, ako Kremeľ napadol Ukrajinu, tak hackeri z Anonymous oznámili, že pomôžu nášmu východnému susedovi.

Aktivita hackerov neustále narastá a plynúcim časom znefunkčňujú jednu stránku za druhov a napadajú technickú infraštruktúru krajiny vrátane Bieloruska, ktoré je Rusku nápomocné. V súvislosti s kybernetickým útokmi namierenými na Bielorusko, hackerom sa v minulosti podarilo narušiť riadny chod miestnej železničnej dopravy, ktorú Rusi využívali na transport vojenskej techniky na územie Ukrajiny.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spomenúť môžeme aj narušenie chodu viacerých vládnych stránok v rámci operácie „Tango Down“.  Hackerom sa podarilo napríklad dočasne znefunkčniť napríklad stránku miestneho Ministerstva vnútra, či školstva.

Anonymous znefunkčnili ďalšiu významnú stránku

Hackerský kolektív Anonymous najnovšie hlási, že znefunkčnili stránku miestnej spravodajskej agentúry (KGB), ktorá je do týchto chvíľ nefunkčnou.

„PRÁVE TERAZ: Kolektív #Anonymous znefunkčnil webovú stránku bieloruskej národnej spravodajskej agentúry (KGB).“ píšu Anonymous v príspevku nižšie.

Rovnako treba uviesť, že hackeri z Anonymous cielia aj na ďalšie webové stránky. Spomenúť môžeme napríklad kybernetické útoky namierené na miestneho operátora Beltelecom.

Pre tých, ktorí nevedia, tak Beltelecom je národná telekomunikačná spoločnosť, ktorá je plne vlastnená bieloruskou vládou a prevádzkovaná Ministerstvom telekomunikácií.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close