ANDROIDSpravodajstvo

Android dostane užitočnú funkciu, ktorú iPhony majú už dávno. Je záhadou, prečo ju Google ešte nepriniesol!

Zdravie batérie si budeme môcť overiť aj v našom smartfóne s Androidom. Novú funkciu má priniesť systém Android 14.

Pri používaní smartfónu a taktiež starostlivosti oň si musíme dávať pozor hneď na niekoľko vecí. Jednou z najhlavnejších súčastí je však batéria, ktorá si vyžaduje zvýšenú pozornosť. Práve táto súčiastka je totiž väčšinou prvou, ktorú musíme meniť za novú či už svojpomocne alebo v rámci servisu. Existuje niekoľko tipov a trikov k tomu, ako životnosť batérie predĺžiť a dopriať si tak vyšší komfort. Ako ale máme vedieť, kedy je zdravie našej batérie na zlej úrovni? Ukazovateľ pre takéto zdravie batérie nám ponúkajú smartfóny od spoločnosti Apple, teda so systémom iOS už dlhšiu dobu. Teraz však takáto funkcia príde aj do systému Android 14, informuje známy leaker Mishaal Rahman na svojom Twitterovom účte.

Android 14 prinesie štatistiky ohľadom zdravia batérie

Štatistiky ohľadom zdravia batérie chýbali snáď každému jednému používateľovi Android smartfónu, keďže doteraz sme bez použitia externých aplikácií z Obchodu Play nemali možnosť sledovať, aký je jej stav. Výmenu batérie sme teda mohli len odhadovať, pričom používatelia iPhonov si mohli pokojne vymeniť batériu pri zdraví na úrovni 80%. Práve táto úroveň je totiž vhodná pre výmenu batérie, aby sme sa nestretli s príliš zníženou výdržou nášho telefónu na jedno nabitie. Posledné informácie však poukazujú na to, že Android 14 prinesie ukazovateľ zdravia batérie.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Okrem toho, že sa budeme môcť pozrieť na to, koľko percent pôvodnej kapacity bude mať naša batéria, potešíme sa aj ďalšiemu ukazovateľu. Telefón nám totiž ukáže, koľko nabíjacích cyklov má batéria za sebou, čo je taktiež podstatnou informáciou. Vo výsledku si teda budeme vedieť odmerať, kedy nás bude čakať výmena batérie, keďže priemerná batéria dokáže vydržať približne 500 nabíjacích cyklov. Android 14 teda bude významnejšou aktualizáciou pre používateľov.

Pôvodne sa funkcia mala objaviť už v Androide 13

Prvou verziou, kde sme mohli možnosť zobrazenia aktuálneho stavu zdravia batérie objaviť, boli štvrťročné beta verzie Androidu 13 (Android 13 QPR). Neskôr však táto funkcia zmizla a zdá sa, že ju Google pre smartfóny prinesie práve vo verzii Android 14. Používatelia aj Android telefónov si tak konečne budú môcť overiť, kedy ich bude čakať výmena batérie. Navyše k tomu nebudú musieť využívať externé aplikácie, ktoré vieme nájsť ako v Obchode Play, tak aj mimo neho.

vybita bateria
Zdroj: DANIEL CONSTANTE / Shutterstock.com

Vzhľadom k stavu testovania tejto funkcie sa ale môže stať, že sa Google s vývojom tejto funkcie oneskorí. Vo výsledku by ju teda mohol namiesto systému Android 14 priniesť až Android 15. V každom prípade je ale funkcia už vo vývoji a vieme, že sa jej nakoniec dočkáme.

Zaujímal by vás stav vašej batérie? A kontrolujete si nejakým spôsobom jej zdravie? Podeľte sa s nami v komentároch!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close