APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Ak vám v správe vo WhatsApp príde tento odkaz, neklikajte na neho. Môže spôsobiť pád aplikácie a zamŕzanie telefónu

Vo WhatsApp je bug, ktorý spôsobuje, že po kliknutí na konkrétnu URL adresu, vám prestane služba riadne fungovať a hrozí aj zamŕzanie telefónu.

V posledných dňoch mohlo viacero používateľov zaregistrovať problém so službou WhatsApp potom, ako klikni na nevinne vyzerajúcu URL adresu, upozorňuje portál andro4all.com.

Pozor, na tento odkaz neklikajte

O čo konkrétne ide? S najväčšou pravdepodobnosťou ide o bug v samotnej aplikácii, ktorý spôsobuje vyťaženie zdrojov telefónu, ktoré je sprevádzané jeho trhaním a pádom aplikácie WhatsApp. V niektorých prípadoch môže dôjsť dokonca aj k zamrznutiu celého mobilu, hovorí portál.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Asi sa teraz pýtate, o aký odkaz ide. V minulosti sme sa mohli stretnúť s obdobnými problémami pri odkaze „wa.me/settings“. Tento odkaz vás normálne presmeruje na stránku nastavení služby. Tentokrát robí WhatsAppu problém ale odkaz „wa.me/channel“.

Portál vysvetľuje, že ako vám príde v prijatej správe tento odkaz a kliknete na neho, tak aplikácia sa snaží otvoriť stránku s kanálmi, no neúspešne. To vedie k zacykleniu tohto procesu, ktorý sa dookola opakuje. Inými slovami, WhatsApp sa snaží stále znova a znova otvoriť stránku s kanálmi, no nedarí sa mu to. Výsledkom toho je, že neprimerane vyťažuje zdroje zariadenia, čo vedie k sekaniu telefónu a jeho neskoršiemu zamrznutiu alebo pádu aplikácie. Zároveň sa vám môže vaše zariadenie aj neprimerane prehrievať. Rovnako treba povedať, že ako kliknete na túto URL adresu, tak nebudete môcť opustiť konverzáciu bez toho, aby ste manuálne pomocou správcu aplikácií vypli WhatsApp. Alternatívnym riešením je aj reštartovanie mobilu. Následne vám odporúčame, aby ste cez WhatsApp Web odstránili URL adresu z konverzácie.

Neskúseného používateľa môže táto chyba vystrašiť

Ide síce o neškodný bug, na ktorého odstránení vývojári WhatsAppu už pracujú, no môže narobiť nepríjemnosti a to hlavne menej skúseným používateľom. Nateraz sa zdá, že chyba ovplyvňuje len telefóny s operačným systémom Android. My sme chybu testovali vo verzii aplikácie 2.23.12.8 a môžeme potvrdiť, že je vo WhatsAppe skutočne prítomnou. Nižšie si môžete pozrieť, ako sa správa telefón potom, ako kliknete na spomínaný odkaz. Rovnako je potrebné doplniť, že mobil sa nám v priebehu pár desiatok zahral natoľko, že nebolo príjemného ho držať v ruke.

Záverom treba povedať, že chyba je vo svojej podstate nevinnou, no je potrebné WhatsApp manuálne vypnúť, aby vám telefón následne fungoval, ako má.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close