ANDROIDSpravodajstvo

7 najlepších skrytých funkcií, ktoré môžeš v novom Androide 10 skúsiť už dnes

Prinášame vám zoznam tých najzaujímavejších skrytých funkcií, ktoré nájdeš v novom Androide 10

Nový Android 10 v sebe ukrýva mnoho záhadných nastavení a funkcií, o ktorých si možno nikdy nepočul. O aké nastavenia však ide? Tie najzaujímavejšie nájdeš v našom zozname favoritov nižšie.

Adaptácia batérie

Veľkou novinkou Androidu 10 je nový manažment batérie, ktorý sa spolieha na schopnosti pokročilej umelej inteligencie. Vďaka novým možnostiam v rámci nastavení pre batériu nájdete aj možnosť nastavenia plánu pre optimálne načasovanie toho, kedy sa má automaticky spustiť šetrič batérie. Veľkou výhodou je aj Adaptácia batérie, ktorá sleduje a obmedzuje používanie aplikácií na pozadí v prípade, ak ich dlhšiu dobu nevyužívate.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Rýchle stíšenie aplikácií a upozornení

android 10 funkcie 3
Zdroj: vlastný

I keď predošlá verzia Androidu ponúkala možnosť pomerne jednoduchého vypnutia upozornení v aplikáciách, nový Android tieto nastavenia ešte viac podsúva priamo používateľovi vtedy, keď to najviac potrebuje. Na upozorneniach najnovšie stačí iba dlhšie podržať prst a systém vám takmer ihneď ponúkne možnosť ich stíšenia.

Google Street View priamo v predvoľbách máp

android 10 funkcie 7
Zdroj: vlastný

Ďalšou, pomerne nenápadnou funkciou, ktorú priniesol operačný systém Android 10, je funkcia Google Street View, ktorá sa konečne objavila aj v aplikácii Mapy Google pre smartfóny. Funkcia bola v mapách aj doposiaľ, no prekliknutie na ňu nebolo zrovna najoptimálnejšie. Najnovšie však stačí kliknúť iba na ponuku rôznych režimov, medzi ktorými nájdete viacero noviniek, ako práve Street View, ale aj režim pre cyklistov a mnoho ďalšieho.

Override force-dark

I keď samotný názov nemusí úplne napovedať, o akú funkciu sa jedná, už teraz vám môžme prezradiť, že ak svoj smartfón používate vo vývojárskom režime, určite si túto funkciu zamilujete. Funkcia Override force-dark totižto núti aplikácie ku tomu, aby zmenili svoju tému na čiernu a to aj napriek tomu, že dané aplikácie túto funkciu nepodporujú. Samozrejme, treba rátať s menšími nedostatkami v niektorých aplikáciách, no z našej skúsenosti funguje táto vymoženosť pomerne dobre a spoľahlivo.

Systém – Developer options – Override force-dark

Rýchla a jednoduchá zmena veľkých / malých písmen

Skvelou novinkou v rámci prostredia Androidu 10 je vylepšená klávesnica Gboard, ktorá sa neustále zlepšuje. Medzi jej najnovšie funkcie patrí aj možnosť jednoduchého a naozaj rýchleho prepisovania viet z malých na veľké písmená a naopak. Vybraný text stačí iba označiť, pričom v zápätí treba kliknúť na tlačidlo Space v ľavom dolnom rohu. Podľa „módu“ tlačidla Space sa následne bude meniť celý váš vyznačený text.

Odstráňte nepotrebné aplikácie behom niekoľkých sekúnd

Google sa v rámci nového systému rozhodol zjednodušiť aj správu vášho úložiska, pričom veľkú časť, zameranú na aplikácie, premiestnil aj do obchodu Google Play. Ak si chcete pozrieť zoznam vašich aplikácií, poprípade chcete niektoré aplikácie vymazať, určite odporúčame otvoriť si obchod Play, následne kliknúť na možnosti (tri čiarky nad sebou) v pravom hornom rohu a nakoniec kliknúť na možnosť Moje aplikácie a hry. V tejto sekcii nájdete všetky aplikácie, ako aj možnosť aktualizovania všetkých aplikácií. Možnosť ich odinštalovania naopak nájdete pod položkou Nainštalované a Úložisko, prostredníctvom ktorého stačí vybrať aplikácie a následne ich vymazať.

Nebuďte závislí na niektorých aplikáciách

Za nás najužitočnejšiou skrytou novinkou v novom Androide 10 je možnosť nastavenia časovača pre jednotlivé aplikácie. Funkcia pracuje presne tak, ako napovedá jej názov, čiže si stačí vybrať aplikáciu a následne čas, po ktorom chcete byť upozornení a nebojte sa, upozornenia sú naozaj otravné :).

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close