ANDROIDAppleNávody

Chcete zistiť reálnu rýchlosť svojho internetu? Tieto aplikácie sú na to najlepšie!

Zdá sa vám, že váš internet nie je tak rýchly ako by mal? Alebo si jeho rýchlosť chcete len premerať? Tieto aplikácie sú na to najlepšie!

Kvalitný a rýchly internet je dnes nevyhnutnosťou pre každého z nás. Hlavne v poslednom období, kedy mnohí z nás pracujú na home office, k tomu sa pripoja deti, ktoré sú na dištančnej výuke a internetový signál je razom slabší, alebo internetová linka, jednoducho nestíha.   Ako rýchly internet však potrebujete? Dovoľte nám dať vám do pozornosti článok, kde sme sa venovali tejto téme. Otázkou však je, ako rýchly internet máte.

Dovoľte nám dať vám v súvislosti s touto témou do pozornosti niekoľko aplikácií, prostredníctvom ktorých môžete odmerať nielen rýchlosť, ale i kvalitu vášho internetového pripojenia.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Meteor: Speedtest

wifi 1
Zdroj: vosveteit.sk / printesceen

Táto aplikácia okrem klasického testu siete vykoná aj test na rôznych aplikáciách vo vašom zariadení, ako napríklad Netflix, YouTube, Google Maps a kopu ďalších. Na základe získaných údajov viete zistiť, ako bude aplikácia fungovať pri danom internetovom pripojení.

Meteor Speed Test 4G, 5G, WiFi
Meteor Speed Test 4G, 5G, WiFi

Speedtest by Ookla

wifi 2
Zdroj: vosveteit.sk

Tento test je jeden z najpopulárnejších. Aplikácia poskytuje klasický test rýchlosti a taktiež tieto dáta uchováva pre prípadné porovnanie. Taktiež poskytuje údaje o tom, či dané pripojenie postačuje na prezeranie videí alebo na streamovanie.

Speedtest by Ookla
Speedtest by Ookla
Developer: Ookla
Price: Free
‎Speedtest - ADSL Speed Test
‎Speedtest - ADSL Speed Test
Developer: Ookla
Price: Free+

FAST Speed Test

wifi 3
Zdroj: vosveteit.sk

Aplikáciu FAST Speed Test vlastní Netflix a je, okrem iného dostupná aj na adrese Fast.com. Mnoho ľudí si ju obľúbilo pre jej minimalistický dizajn, čo napomáha najpresnejšiemu zisteniu kvality a rýchlosti siete, pretože tok dát nie je ovplyvnený rôznymi reklamami. Čo ale tomuto testu chýba sú rôzne pokročilé funkcie, ktoré majú jeho kolegovia v tomto zozname.

FAST Speed Test
FAST Speed Test
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free
‎FAST Speed Test
‎FAST Speed Test
Developer: Netflix, Inc.
Price: Free

Internet Speed Test

wifi 4
Zdroj: vosveteit.sk

Ďalšia aplikácia, ktorej výsadou je jednoduché používateľské prostredie. Po teste vám aplikácia ukáže očakávaný výkon pre rôzne typy úloh akými sú napríklad mailovanie, prehliadanie alebo hranie hier či streamovanie. Taktiež môžete vyčítať hodnoty meraní z minulosti a viete ich vývoj porovnať.

‎Speedcheck Internet Speed Test
‎Speedcheck Internet Speed Test

Speed Test Master

wifi 5
Zdroj: vosveteit.sk

Poslednou aplikáciu na meranie kvality internetového pripojenia v našom zozname je Speed Test Master. Táto najmä dizajnovo zaujímavá aplikácia ponúka kvalitné meranie prijímania aj odosielania dát, no taktiež ponúka aj sekciu FAQ, kde nájdete rôzne riešenia na zlepšenie kvality Wi-Fi signálu.

Všetky z vyššie uvedených aplikácií môžete získať ako pre Android, tak aj pre iOS. Veríme, že vám pomôžu pri zisťovaní kvality vašej Wi-Fi siete!

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close