Návody

Používate Gmail? Tieto rozšírenia pridávajúce nové funkcie určite neprehliadnite, stoja za to!

Používate Google Gmail? Potom určite musíte vyskúšať tieto rozšírenia, ktoré náramne zlepšia pôžitok pri práci s mailmi!

Odosielanie a prijímanie mailov je pre mnohých z nás každodennou činnosťou. Existuje mnoho poskytovateľov mailových služieb no jeden z nich vyčnieva najviac. Áno, je to Google s jeho Gmailom.

Kvôli svojej jednoduchosti si ho obľúbila obrovská masa ľudí. No aj napriek jeho jednoduchosti ponúka veľké množstvo funkcií, ktoré nám spríjemňujú prácu s mailmi. Predsa len existujú isté rozšírenia pre prehliadač Chrome, ktoré prostredie vášho Gmailu vylepšia! Na tieto rozšírenia upozornil web makeuseof.com.

Todoist

gmail 1
Zdroj: vosveteit.sk

Prvým v zozname týchto rozšírení je Todoist, konkrétne jeho verzia pre Gmail. Samotný Todoist existuje už dlhšiu dobu a poskytuje to-do zoznam vecí, ktoré potrebujete vykonať.

Okrem klasických funkcií to-do zoznamu ako pripomienky alebo termíny si tu môžete pridať svoje e-maily ako úlohy, čo výrazne pomôže k usporiadaniu mailov vo vašej schránke. Taktiež sa dajú nastaviť rôzne úrovne priority. Preto ak sa vám zdá, že vaša mailová schránka je rozhádzaná a neusporiadaná, určite vyskúšajte Todoist.

Todoist für Gmail
Todoist für Gmail
Developer: todoist.com
Price: Free

Inbox when ready

gmail 2
Zdroj: vosveteit.sk / Printscreen

Toto rozšírenie je určené pre ľudí, ktorí trávia čítaním mailov výraznú časť svojho dňa. Je nám jasné, že niektoré povolania to vyžadujú, no niektorí možno kontrolujú doručenú poštu až chorobne často. Presne pre takýchto ľudí, ktorí to chcú obmedziť, je rozšírenie Inbox when ready.

V nastaveniach tohto rozšírenia sa dajú nastaviť rôzne druhy obmedzenia alebo skrytia doručenej pošty. Zo začiatku sa vám to môže zdať nepraktické, no toto rozšírenie určite pomôže tým, ktorých neustále upozornenia o doručenej pošty vyrušujú pri vykonávaní inej činnosti.

Clearbit Connect

gmail 3
Zdroj: vosveteit.sk / Printscreen

Rozšírenie Clearbit Connect je určené pre ľudí, ktorí pracujú s obrovským množstvom kontaktov. Primárne toto rozšírenie pomáha oveľa lepšie nájsť adresáta, než tomu je v klasickom Gmail vyhľadávaní. Clearbit Connect vám ponúkne zoznam informácií o danej osobe, ako napríklad jeho pracovnú pozíciu, e-mail, polohu a ďalšie.

Okrem tohto vyhľadávania je rozšírenie veľmi užitočné napríklad pri písaní e-mailov, kde pri zadaní mena podniku, ktorému správu píšete, vypíše zoznam zamestnancov so základným info. Preto ak pracujete s veľkým okruhom ľudí, použitie tohto rozšírenia určite zvážte.

Mailstrom

gmail 4
Zdroj: vosveteit.sk

Poslaním tohto rozšírenia je vyčistenie vášho inboxu. S kvantami emailov, ktoré denne dostávame, je čistenie prijatej pošty náročnou úlohou, hlavne ak sa to robí ručne, mail po maile. S týmto rozšírením to je ale inak.

Mailstrom maily delí do rôznych balíkov, ktoré tvorí pomocou istej podobnosti. Následne je tieto balíky oveľa jednoduchšie buď vymazať, alebo aj archivovať alebo presúvať. O každom balíku vám poskytne základné informácie a vy sa následne podľa toho rozhodnete, čo sa s daným balíkom má stať.

Mailstrom
Mailstrom
Developer: mailstrom.co
Price: Free

Discoverly

gmail 5
Zdroj: vosveteit.sk / Printscreen

Rozšírenie Discoverly je ideálne pre ľudí na náborovom oddelení. Získa vám totiž o odosielateľovi mnoho informácií. Toto rozšírenie je podobné, ako Clearbit Connect s tým rozdielom, že funguje na viacerých platformách.

Všetky profily na Facebooku, LinkedIn a na Twitteri sú podporované Discoverly, preto ak si chcete nejakú osobu preklepnúť, určite zvážte nainštalovanie Discoverly.

Discoverly
Discoverly
Developer: discover.ly
Price: Free

Unlimited Email Tracker

gmail 6
Zdroj: vosveteit.sk / Printscreen

Toto rozšírenie vám pomáha sledovať vaše e-maily odoslané z prostredia Gmailu. Poskytne vám údaje o tom, ako na váš mail ľudia reagujú, či si ho už otvorili, či ho preposlali, alebo či klikli na link, ktorý ste priložili.

Unlimited Email Tracker vám na rozlišenie otvorených a neotvorených mailov ponúka jednoduché farebné rozlíšenie.

Unlimited Email Tracker by Snov.io
Unlimited Email Tracker by Snov.io

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close