Ako odinštalovať zo svojho Xiaomi nepotrebné systémové aplikácie? Takto viete odstrániť takmer všetko!

Odstráňte nepotrebné i systémové aplikácie z vášho Xiaomi smartfónu pomocou vášho počítača. Je to jednoduché a zaberie vám to len pár minút.

ako odstranit systemove aplikacie zo Xiaomi smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Xiaomi smartfóny sú vybavené skvelou nadstavbou MIUI, ktorá so sebou prináša množstvo skvelých funkcií. Nanešťastie však so sebou prináša i niekoľko aplikácií, ktoré takmer nikdy nevyužijeme. Množstvo z nich sa dá jednoducho odinštalovať alebo odstrániť, ak teda bežíte na verzii nadstavby MIUI 12.5 a novšej. Niektoré však stále ostávajú v smartfóne a neponúkajú možnosť odinštalovania. Navyše stále množstvo smartfónov bezí na staršej verzii nadstavby, ktorá neponúka ani odinštalovanie základných aplikácií. A práve preto tu máme návod na odinštalovanie takmer akejkoľvek aplikácie vo vašom Xiaomi, Redmi či Poco smartfóne. A tento návod nám priniesla známa komunita Xiaomiui.

Ktoré všetky aplikácie môžem z môjho Xiaomi odstrániť?

Nadstavba MIUI 12.5 nám už sama ponúka odstránenie a odinštalovanie niektorých aplikácií. Niekomu to však nemusí stačiť, pretože výber týchto aplikácií je mierne obmedzený. Na naše odstránenie aplikácií mimo ponuku nadstavby MIUI však budeme potrebovať počítač a program Xiaomi ADB/Fastboot Tools. A i keď sa návod môže zdať komplikovaný, vôbec tomu tak nie je. Otázkou však ostáva, ktoré všetky aplikácie môžeme z nášho smartfónu odstrániť.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V podstate tak môžeme z nášho zariadenia odstrániť úplne všetko. Musíme si však dávať pozor, aby sme neodstránili aplikácie, ktoré potrebuje nadstavba MIUI k správnemu fungovaniu. Preto k odstraňovaniu aplikácií pristupujte opatrne, aby ste neskôr nemuseli riešiť problémy s nefunkčnými súčasťami systému či dokonca nefunkčným celým systémom. Predtým, ako sa na odstraňovanie aplikácií pustíme, musíme si do nášho počítača nainštalovať program Xiaomi ADB/Fastboot Tools, ktorý vieme nainštalovať z tohto odkazu. Pre správne fungovanie programu zrejme budeme potrebovať i Oracle Java.

Ako na odinštalovanie aplikácií?

Odinštalovanie aplikácie prostredníctvom počítača je veľmi jednoduché. Potrebujeme k tomu mať však prístup k vývojárskym nastaveniam v smartfóne, ktoré aktivujeme niekoľkonásobným poklepaním na verziu nadstavby MIUI vo vašom smartfóne. Následne sa dostaneme k vývojárskym nastaveniam cez možnosť Ďalšie nastavenia a následne Možnosti pre vývojárov. Následne nájdite funkcie Ladenie USB a USB ladenie (Bezpečnostné nastavenia), a aktivujte ich. Teraz môžete svoj smartfón pripojiť k PC.

Chvíľu si počkajte, kým aplikácia v počítači rozpozná váš smartfón. Cez ADB môžete teraz odinštalovať takmer akúkoľvek aplikáciu vo vašom smartfóne, no opäť opakujeme, že máte byť opatrný. Odinštalovanie nesprávnej aplikácie môže narobiť poriadne problémy a priniesť viac škody ako úžitku. Ak by sa vám náhodou stalo, že by ste odinštalovali nesprávnu aplikáciu, program disponuje i záložkou Reinstaller, ktorá vám opätovne nainštaluje zvolenú aplikáciu do vášho zariadenia.

Xiaomi ADB/Fastboot Tools
Zdroj: Xiaomiui.net

Poznali ste túto metódu aj predtým? A využijete ju alebo vám aplikácie navyše vo vašom smartfóne neprekážajú? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre