Ako nastaviť obľúbenú pesničku ako zvonenie smartfónu?

Stačí pár kliknutí a aj vy si môžete ako zvonenie nastaviť obľúbenú skladbu.

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Unsplash (Julius Drost), Pixabay (Clker-Free-Vector-Images), Úprava: Vosveteit.sk

Smartfóny dnes ponúkajú množstvo predvolených zvonení, z ktorých si síce vie vybrať naozaj každý, no nevyrovná sa to tomu, ak si ako zvonenie nastavíme našu obľúbenú pesničku alebo iný druh zvonenia. Lenže ako na to?  

Ako nastaviť obľúbenú pesničku ako tón vyzváňania?

Nastavenie vlastnej pesničky ako zvonenia je jednoduchý proces. My si ho ukážeme nižšie na smartfóne Xiaomi, no postup ako taký je v podstate identický aj na smartfónoch inej značky. Stačí, ak si otvoríte nastavenia a v nich nájdete možnosť zvuky a vibrovanie.  

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Otvorí sa vám nová možnosť, v ktorej uvidíte tón zvonenia.  

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Kliknite na ňu a tu sa môže postup jemne líšiť, no väčšina smartfónov má podobne znejúce nastavenia. POCO smartfóny majú obrazovku, v ktorej uvidíte možnosť vybrať lokálny vyzváňací tón. 

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Po otvorení si môžete vybrať zdroj, odkiaľ chcete skladbu vybrať. Keďže bežne sa nám pesničky ukladajú do aplikácie hudba, zvoľme si túto možnosť. 

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Keď sa dostanete do nového okna, už uvidíte zoznam vašich skladieb v smartfóne. Stačí si vybrať, ktorú chcete a potvrdiť.  

Ako si nastaviť obľúbenú pesničku ako tón zvonenia?
Zdroj: Vosveteit.sk

Ako dostanem do smartfónu novú skladbu?  

Možno ste práve na YouTube počuli super pesničku, ktorú síce chcete ako zvonenie, no ešte ju v smartfóne nemáte uloženú. Ako v tomto prípade postupovať ďalej? Možností je naozaj veľa a záleží len a len na vás, ako postupovať.  

Ak máte Spotify Premium, nemusíte sa o nič starať. Nájdite si túto pesničku a stiahnite si ju do smartfónu. Následne postupujte podľa návodu vyššie.  

Možno ale Spotify nemáte alebo táto konkrétna skladba tam nie je. Ak máte odkaz na stiahnutie pesničky, môžete si ju stiahnuť priamo cez smartfón a opäť postupovať podľa návodu vyššie. Ak však máte skladbu v počítači, postup sa trošku líši. Stále existuje možnosť prepojiť si smartfón s počítačom cez kábel a preniesť pesničku do mobilu manuálne, no existujú oveľa jednoduchšie a rýchlejšie alternatívy.  

Jednou z nich je, že si môžete pesničku poslať cez Facebook, WhatsApp, alebo dokonca aj e-mail. V tomto prípade jednoducho umiestnite pesničku do prílohy, pošlite ju sami sebe a otvorte si správu na mobilnom zariadení. Odtiaľ si pesničku stiahnite do mobilu a hotovo.  

Druhým spôsobom je nahrať si skladbu z počítača na Google Disk alebo iné cloudové úložisko. Po nahratí si ho otvoríme zo smartfónu a opäť len stiahneme pesničku do zariadenia a hotovo, môžeme postupovať podľa návodu vyššie.  

Poslednou možnosťou je, ak má pesničku váš známy. V tomto prípade vám ju môže poslať cez funkciu nearby share alebo inú alternatívnu funkciu.  

Poslanie pesničky cez sociálne siete môže ovplyvniť kvalitu audionahrávky. Aby ste zaručili najvyššiu kvalitu, odporúčame obľúbenú pesničku stiahnuť z oficiálnych aplikácií, alebo si ju z počítača nahrať na Google Disk či poslať na e-mail.  

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre