APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete odmerať výkon procesora vášho smartfónu?

Zaujíma vás výkon procesora vo vašom smartfóne? Potom určite vyskúšajte túto aplikáciu, ktorá vykoná mimoriadne komplexný test.

Či už ide o kúpu počítača, auta alebo smartfónu, tak sa vo väčšine prípadov pozeráme na rôzne parametre. Údaje na papieri sú síce pekné, no výsledky z praxe sú omnoho viac relevantnejšie. Preto si aspoň zo zvedavosti neuškodí občas otestovať výkon svojho smartfónu.

Náhrada za AnTuTu Benchmark

Pár rokov dozadu si používatelia vedeli z Obchodu Play stiahnuť aplikáciu AnTuTu Benchmark, ktorá vykonala kompletný test smartfónu. Aplikácia bola mimoriadne populárna a výsledky z týchto testov boli často používané aj v rôznych recenziách.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

No Google sa rozhodol túto aplikáciu stiahnuť zo svojho obchodu, pretože údajne porušovala isté pravidlá. To ale otvorilo priestor rôznym iným aplikáciám, ktoré tak vedeli poskytnúť údaje o výkone smartfónu. Medzi tieto aplikácie patrí aj Burnout Benchmark.

Burnout Benchmark
Burnout Benchmark
Developer: Ignatov Andrey
Price: Free

Burnout Benchmark vám presne zistí výkon vášho procesora. Aplikácia je pritom mimoriadne jednoduchá na používanie. Veď pre spustenie testu stačí iba kliknúť na tlačidlo Start. Následný test trvá približne 8 minút. Pomocou tejto aplikácie tak viete zistiť výkon CPU, GPU, NPU a taktiež ich energickú efektívnosť.

burnout pred testom
Zdroj: vosveteit.sk, Aplikácia Burnout Benchmark pred spustením testu

Konkrétne ide o výpočtový výkon CPU, GPU a NPU, o ich spotrebu energie a energetickú účinnosť a taktiež vplyv jednotlivých komponentov na výkon ostatných. Samotný test pozostáva zo siedmich mini testov.

burnout po teste
Zdroj: vosveteit.sk, Zobrazenie výsledkov testu

Po vykonaní testu sa môžete porozhliadnuť po aplikácii. Zaujímavá je napríklad sekcia Pro mode, kde si viete zaškrtnúť jednotlivé komponenty a sledovať ich výkon v reálnom čase.

burnout pro mode
Zdroj: vosveteit.sk, Pro Mode, sekcia, kde viete sledovať výkon procesora v reálnom čase

Ak sa radi porovnávate, tak určite neprehliadnite sekciu Compare v dolnom menu. To vám ukáže rôzne rebríčky výkonov, kde môžete svoj smartfón porovnať s tými najlepšími. Zariadení v tomto rebríčku mnoho, preto pre prehľadnejšie zobrazenie odporúčame webovú stránku aplikácie.

Veríme, že pre vás bude táto aplikácia užitočná a vy si tak overíte papierový výkon vášho zariadenia. S vašimi výsledkami sa určite podeľte dolu v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close