NávodyZariadenia

Spozorovali ste tieto znaky vo vašom zariadení? Možno je najvyšší čas váš smartfón vymeniť!

Kúpiť si nový smartfón nás môže donútiť viacero faktorov. Ak spozorujete niektorý z nich vo svojom zariadení, mali by ste spozornieť.

Možno patríte medzi ľudí, ktorí by najradšej svoj smartfón využívali čo najdlhšie. Pre mnohých nie je vôbec jednoduché zvykať si na nové zariadenie, a preto ho využívajú pokojne aj niekoľko rokov. V určitej chvíli však môžete spozorovať, že svoj model musíte vymeniť, keďže nezvláda základné úkony. Kedy však táto chvíla nastane a aké sú základné znaky toho, že by ste sa mali pozrieť po novom smartfóne? Znakov môže byť viac a niektoré z nich nám prezradil portál makeuseof.com. Ak teda vlastníte starší smartfón, pozrite sa, či je už vhodný čas na to, aby ste svoj model vymenili alebo ho môžete stále s pokojom využívať ešte niekoľko mesiacov.

Niektoré znaky sú viditeľnejšie ako tie iné

Ako všetci dobre vieme, prvým znakom, ktorý nás obyčajne donúti vymeniť náš smartfón za nový kus, je rýchlo vybíjajúca sa batéria. Tá sa postupom času opotrebováva a náš smartfón nemusí vydržať toľko, koľko vydržal po jeho kúpe. Ak je však jeho kapacita batérie výrazne nižšia než na začiatku, mali by ste zrejme popremýšľať nad novým zariadením. Čo si dokážeme všimnúť rovnako rýchlo je rýchlosť a plynulosť smartfónu. Po čase naše zariadenie už nemusí stíhať s novým softvérom a namiesto toho, aby fungoval plynule sa dokáže zaseknúť aj pri jednoduchom úkone. Aj tu by nám už malo napadnúť, že by sme sa mali poobhliadnuť po novom smartfóne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Klasickým znakom pre výmenu zariadenia je aj koniec jeho systémovej podpory. Chýbajúce aktualizácie a bezpečnostné záplaty dokážu predstavovať riziko pre nás aj naše dáta. Preto by sme mali stále vlastniť smartfón s aktuálnym softvérom, prípadne bezpečnostnou záplatou. Spolu s novým systémom sa tiež spájajú aplikácie, ktoré vývojári predurčujú pre určité verzie softvéru. Staršie verzie Androidu už nedokážu rozbehnúť nové aplikácie a aj toto by pre nás malo byť dôvodom pre kúpu nového zariadenia.

Zastaraný smartfón si všimneme aj týmito znakmi

Pri aplikáciách ešte chvíľu ostaneme. Zastaraný hardvér smartfónu dokáže spôsobovať viacero problémov, medzi ktoré zarátame aj pády aplikácií, ktoré používame. Ak sa tieto pády v našom smartfóne začnú objavovať čoraz častejšie, ide o ďalší znak toho, že náš aktuálny smartfón pomaly mieri ku svojmu koncu. Starší hardvér však znamená aj horšie výsledky a dnešné zariadenia dokážu predvádzať docela slušné výsledky. Len keď sa zameriame na kameru, ktorá sa občas vyrovná aj profesionálnym fotoaparátom. Možno pre vás nejde o rozhodujúci faktor, no ak sú snímky vášho zariadenia takmer nepoužiteľné, vždy môžete siahnuť po novom zariadení.

Mnoho z vás isto používa smartfón aj po tom, čo mu nešikovne spadol a rozbil sa. Nielen že rozbitý smartfón nepôsobí pekne na pohľad, dokáže však priniesť aj problémy. Na displej sa nám určite horšie pozerá a navyše si malé úlomky z tela smartfónu dokážeme zapichnúť do prstu. A to by sme určite riešiť nechceli. Staršie smartfóny rovnako ponúkali nižšie pamäťové konfigurácie. Menej pamäte RAM aj interného úložiska môže byť dnes už nedostačujúce. Z tohto dôvodu by sme dnes mali siahnuť po smartfóne s minimálne 6GB pamäte RAM a 128GB interného úložiska.

Kedy ste naposledy menili svoj smartfón? A spozorovali ste niektorý z týchto problémov vo svojom smartfóne? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close