Ako môžete automaticky odstraňovať nepotrebné e-maily v službe Gmail?

Je vaša Gmail schránka preplnené zbytočnými e-mailmi? Nastavte si automatické mazanie správ a odstráňte problém s nedostatkom úložiska!

gmail_pocitac
Zdroj: unsplash.com (Solen Feyissa)

Denne do našej e-mailovej schránky Gmail pristane hromada e-mailov. A keďže Google má vytvorený skvelý triediaci algoritmus, nie je nejak potrebné mazať spam, pretože je oddelený v samostatnej sekcii a nezavadzia. Problém je ale ten, že nielen spam, ale aj klasické e-maily zaberajú miesto na úložisku Google. Na návod nižšie upozornil web indiatoday.in.

Každý používateľ dostane od Googlu pri vytvorení účtu 15 GB virtuálneho úložiska zdarma. Je na každom, ako s daným priestorom naloží. Týchto 15 GB využíva okrem Gmailu aj Google Disk či Fotky. Ak si teda neplatíte za rozšírenie daného úložiska, môže dôjsť k problému s nedostatkom priestoru.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Človek si môže povedať, že taký e-mail nezaberá veľa miesta. No ak sa takým e-mailov nahromadí, tak spolu vedia zabrať značné miesto. Pre približnú predstavu, 2000 e-mailov v schránke Gmailu vie zabrať okolo 1 GB úložného priestoru. Ak ste si ale správy v schránke netriedili dlhšie, toto číslo je určite vyššie. Ak k tomu využívate aj zálohovanie fotiek, môže dôjsť k problému.

Ako automaticky mazať e-maily

Zo všetkých e-mailov je ale minimálne polovica nepotrebná. Rôzne potvrdzujúce správy o veciach, ktoré už dávno nie sú aktuálne iba zbytočne zahlcujú schránku. Preto ak nechcete zbytočne míňať peniaze za navýšenie úložiska, pozrite si návod na to, ako si nastaviť Gmail tak, aby automaticky mazal e-maily, ktoré nepotrebujete.

Najprv je potrebné otvoriť Gmail na počítači. Funkcia automatického mazania funguje pomocou filtrov. Vo vyhľadávacom poli kliknite na tri vodorovné čiarky.

1_gmail mazanie mailov
Zdroj: vosveteit.sk

Tu môžete vyplniť rôzne parametre filtrovania. Ak teda nechcete dostávať e-maily napríklad od Facebooku, do poľa Od koho napíšete Facebook a kliknete na Vytvoriť filter.

2_gmail mazanie mailov
Zdroj: vosveteit.sk

Následne iba odškrtnete Odstrániť a kliknete znova na Vytvoriť filter.

3_gmail mazanie mailov
Zdroj: vosveteit.sk

Tento filter, bohužiaľ, nevymaže staré správy od daného odosielateľa. Filter bude mazať iba tie správy, ktoré od momentu nastavenia pristanú vo vašej schránke. Ak chcete od daného odosielateľa zmazať aj staré e-maily, jednoducho v prvom kroku nekliknite na Vytvoriť filter, ale na Hľadať.

Následne viete označiť všetky správy kliknutím na okienko, ktoré sa nachádza nad správami. Po označení všetkých správ iba kliknite na ikonu koša.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre