Návody

Ako môžete vypnúť sledovanie polohy aplikáciou Facebook?

Nie je vám zdieľanie vašej polohy so sociálnou sieťou Facebook po chuti? Pozrite sa, ako môžete obmedziť Facebooku prístup k vašej polohe.

Facebook mal v minulosti viacero problémov so zabezpečením či únikom dát. No pri kybernetickej hrozbe, ktorá na nás číha na každom kroku je potrebné mať prehľad o tom, čo všetko zdieľate s technologickými gigantmi.

Údaje o polohe užívateľov sú taktiež mimoriadne cenné. Stránky vedia človeku lepšie prideliť vhodnú reklamu aj na základe navštívených miest. Facebook taktiež vie sledovať polohu vášho zariadenia a to dokonca aj vtedy, ak priamo nevyužívate aplikáciu. Bez vášho povolenia sa tomu tak ale nestane.

Zdieľanie polohy

Je logické, že technologickí giganti radi propagujú zdieľanie polohy ako bezpečnostnú funkciu, ktorá pomôže nájsť stratené zariadenie. To je čiastočne pravda, no v dobe, kedy máme smartfón neustále v rukách je táto situácia čím ďalej tým viac nepravdepodobná. Preto ak neradi zdieľate svoju polohu s Facebookom, pozrite si návod priložený nižšie.

Vypnutie zdieľania polohy

To, či máte zapnutú funkciu neustáleho sledovania polohy zistíte v Nastaveniach. Tie nájdete kliknutím na hamburgerové menu vpravo hore v aplikácii Facebook. Následne sa úplne dolu nachádza sekcia Nastavenia a súkromie. Po jej otvorení sa zobrazí ponuka Nastavenia.

facebook nastavenia polohy 1
Zdroj: vosveteit.sk

V Nastaveniach nájdite sekciu s názvom Lokalita a otvorte ju. V tejto sekcii viete zistiť aj to, či Facebook ukladá históriu polohy vášho zariadenia. My sa ale zameriame na Zisťovanie polohy. V ponuke sú tri možnosti a to Celý čas, Počas používaniaVypnuté. V tejto sekcii viete vidieť iba výber nastavenia, neviete ho priamo zmeniť.

facebook nastavenia polohy 2
Zdroj: vosveteit.sk

Je potrebné ísť do nastavení zariadenia. Facebook myslel aj na to a pridal tlačidlo na priame prepojenie. Kliknite na Prejsť na nastavenia zariadenia. Po otvorení nastavení zariadenia sa prekliknite na Povolenia aplikácie.

facebook nastavenia polohy 3
Zdroj: vosveteit.sk

Toto prostredie sa môže mierne líšiť v závislosti od zariadenia. Princíp je ale podobný. V tejto sekcii je zoznam povolení. Môžu byť zakázané alebo povolené, ak ide o citlivé údaje, povolené počas používania aplikácie. Kliknutím na polohu viete zmeniť prístup aplikácie k polohe vášho zariadenia.

facebook nastavenia polohy 4
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na vypnutie sledovania polohy vás oslovil.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close