Návody

Ako môžete vypnúť sledovanie polohy aplikáciou Facebook?

Nie je vám zdieľanie vašej polohy so sociálnou sieťou Facebook po chuti? Pozrite sa, ako môžete obmedziť Facebooku prístup k vašej polohe.

Facebook mal v minulosti viacero problémov so zabezpečením či únikom dát. No pri kybernetickej hrozbe, ktorá na nás číha na každom kroku je potrebné mať prehľad o tom, čo všetko zdieľate s technologickými gigantmi.

Údaje o polohe užívateľov sú taktiež mimoriadne cenné. Stránky vedia človeku lepšie prideliť vhodnú reklamu aj na základe navštívených miest. Facebook taktiež vie sledovať polohu vášho zariadenia a to dokonca aj vtedy, ak priamo nevyužívate aplikáciu. Bez vášho povolenia sa tomu tak ale nestane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zdieľanie polohy

Je logické, že technologickí giganti radi propagujú zdieľanie polohy ako bezpečnostnú funkciu, ktorá pomôže nájsť stratené zariadenie. To je čiastočne pravda, no v dobe, kedy máme smartfón neustále v rukách je táto situácia čím ďalej tým viac nepravdepodobná. Preto ak neradi zdieľate svoju polohu s Facebookom, pozrite si návod priložený nižšie.

Vypnutie zdieľania polohy

To, či máte zapnutú funkciu neustáleho sledovania polohy zistíte v Nastaveniach. Tie nájdete kliknutím na hamburgerové menu vpravo hore v aplikácii Facebook. Následne sa úplne dolu nachádza sekcia Nastavenia a súkromie. Po jej otvorení sa zobrazí ponuka Nastavenia.

facebook nastavenia polohy 1
Zdroj: vosveteit.sk

V Nastaveniach nájdite sekciu s názvom Lokalita a otvorte ju. V tejto sekcii viete zistiť aj to, či Facebook ukladá históriu polohy vášho zariadenia. My sa ale zameriame na Zisťovanie polohy. V ponuke sú tri možnosti a to Celý čas, Počas používaniaVypnuté. V tejto sekcii viete vidieť iba výber nastavenia, neviete ho priamo zmeniť.

facebook nastavenia polohy 2
Zdroj: vosveteit.sk

Je potrebné ísť do nastavení zariadenia. Facebook myslel aj na to a pridal tlačidlo na priame prepojenie. Kliknite na Prejsť na nastavenia zariadenia. Po otvorení nastavení zariadenia sa prekliknite na Povolenia aplikácie.

facebook nastavenia polohy 3
Zdroj: vosveteit.sk

Toto prostredie sa môže mierne líšiť v závislosti od zariadenia. Princíp je ale podobný. V tejto sekcii je zoznam povolení. Môžu byť zakázané alebo povolené, ak ide o citlivé údaje, povolené počas používania aplikácie. Kliknutím na polohu viete zmeniť prístup aplikácie k polohe vášho zariadenia.

facebook nastavenia polohy 4
Zdroj: vosveteit.sk

Pevne veríme, že tip na vypnutie sledovania polohy vás oslovil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close