Návody

Ako môžete odoslať polohu, či plán navigácie z počítačovej verzie Google Máp do telefónu?

Plánovanie cesty v rozhraní počítačovej verzie Google Máp je pohodlné. Vedeli ste však, že tento plán cesty môžete odoslať i do vášho smartfónu?

Na plánovanie a hľadanie cesty existuje mnoho navigačných služieb. No za tie roky sme si asi najviac zvykli na Google Mapy. Ich funkcionalita je v mnohých smeroch výborná a intuitívna. Veď aj preto tieto služby používa už viac ako miliarda používateľov!

Google Mapy vieme používať či už na počítači, ale aj na rôznych iných zariadeniach. Vieme pomocou nich nájsť trasu, prípadne zaujímavé miesta v okolí, alebo sa vieme cez Google Street View pozrieť na takmer akékoľvek miesto na svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jednou zo skvelých funkcionalít je práve zaslanie údajov z počítača do vášho smartfónu. Dlhšiu trasu väčšinou plánujeme na väčšej obrazovke, no so sebou už počítač neberieme. Práve preto je táto funkcia mimoriadne užitočná a my si dnes ukážeme, ako na to!

Zaslanie polohy z počítača do smartfónu v Google Mapy

Najprv je samozrejme potrebné otvoriť webovú stránku Google Mapy. Tá sa nachádza na adrese maps.google.com. Po otvorení nájdite požadovanú lokalitu a to buď kliknutím na dané miesto, alebo pomocou vyhľadávača vpravo hore.

Po otvorení danej lokácie sa zobrazí menu s rôznymi možnosťami ako uloženie miesta, nájdenie trasy či zobrazenie recenzií o danom mieste. V tejto ponuke sa taktiež nachádza možnosť Odoslať do telefónu. Kliknutím na túto možnosť vás Google vyzve na výber zariadenia, na ktoré chcete danú lokalitu odoslať.

maps 1
Zdroj: vosveteit.sk

Možný je ale aj iný spôsob zaslania a to buď e-mailom alebo SMS správou. My sme si vybrali možnosť zaslania SMS správou.

maps 2
Zdroj: vosveteit.sk

Teraz sa presunieme do prostredia smartfónu. Na zariadení by ste mali vidieť SMS správu od Googlu s odkazom na Google Mapy. Po kliknutí naň sa otvorí aplikácia Google Mapy aj s odoslanou lokalitou.

maps 3
Zdroj: vosveteit.sk

S otvorenou lokalitou môžete pracovať rovnako, ako na počítači. To znamená, že si viete nájsť trasu k danej lokalite, viete si zobraziť recenzie o danom mieste, alebo si ju viete prezrieť virtuálne pomocou Street View.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close