SpravodajstvoWindows

Aké vizuálne prvky prinesie Fluent Desing do Windows 10?

Zrejme každý z nás sa teší na príchod Fluent Designu do operačného systému Windows 10. Fluent Design príde s aktualizáciou Windows 10 Fall Creators Update, ktorá zrejme vyjde na prelome septembra a októbra. Microsoft už viacero prvkov Fluent Designu implementoval do rôznych aplikácií alebo prvkov v systéme. Treba však podotknúť, že nie všetky tieto prvky Fluent Designu budú pridané hneď v prvej vlne. Niektoré prvky nebudú do aktualizácie Fall Creators Update úplne pripravené a ich príchod sa dá očakávať až začiatkom roku 2018. Pozrime sa teda bližšie na budúce základné grafické prvky, ktoré Fluent Design prinesie do Windows 10.

Akrylový vzhľad

Zdroj: mspoweruser.com

Akrylový pozadie aplikácií je zrejme najzákladnejší prvok Fluent Designu. Ide o jemné rozostrenie pozadia aplikácií, ktoré vyvoláva efekt, že aplikácia nemá okraje. V Insider buildoch sa akrylový vzhľad vyskytuje v rôznych častiach systému ako ponuka Štart, Windows Store, Edge, Fotky alebo Kalkulačka. Akrylové zobrazenie sa vyskytuje aj v rôznych aplikáciách priamo z Windows Store napríklad v aplikácii Groove Music. Niektoré prvky s akrylovým vzhľadom prišli spolu s Creators Update aktualizáciou.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Svetelné prvky (ukazovanie)

Zdroj: windowscentral.com

„Ukazovanie“ alebo po anglicky reveal, je ďalší prvok, ktorý Fluent Design prinesie do ponuky Štart, My People alebo Xbox aplikácie vo Windows 10. Tento prvok postupne osvetľuje časti elementov, na ktorých práve ukazujete vašim kurzorom. Ukazovanie by sa malo v budúcnosti vyskytnúť aj v aplikáciách ako Groove Music, Kalkulačka alebo prehladač Edge, no ešte stále nevieme, či Microsoft všetko stihne na čas.

Hĺbka a pohyb

via GIPHY

Hĺbka a pohyb sa v doterajších Insider buildoch nevyskytujú často. Oba prvky sa zatiaľ vyskytli iba v pár aplikáciách, ako Fotky, Groove Music alebo v obchode Windows Store. Oba tieto prvky spoločne celej aplikácii dodávajú zaujímavý „parallax“ efekt, aký môžeme nájsť napríklad na najnovších web stránkach. Pri skrolovaní v obchode Windows Store si môžete všimnúť, že sa väčšie obrázky skrolujú o čosi pomalšie ako celá stránka.

Musíme uznať že Microsoft má do jesene ešte veľa práce. Dúfajme že všetky prvky Fluent Designu prídu už túto jeseň, aj keď nieje isté či Microsoft všetko stihne tak ako plánuje. Čo si myslíte o Fluent Designe Vy? Napíšte Váš názor na Fluent Design do komentárov.

Zdroj: windowscentral.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close