Xiaomi Pocophone F2 Pro – predstavenie je na spadnutie, poznáme detaily aj európsku cenovku!

Novinka spod krídiel značky Poco príde s priaznivou cenovkou, vďaka ktorej by mohla zaútočiť na vlajkonosičov veľkých značiek

Pocophone (1)
Zdroj: Youtube (gsmarena.com)

Spoločnosť Xiaomi si pre svojich európskych fanúšikov údajne chystá veľkú a zároveň nečakanú novinku! Portugalský technologický portál 4gnews.pt totižto len včera informoval o tom, že čínsky gigant sa chystá pod obľúbenou značkou Poco predstaviť nový smartfón Pocophone F2 Pro. Ešte lepšou správou však je, že už v predstihu poznáme jeho európsku cenovku.

Xiaomi Pocophone F2 Pro

I keď informácie nemôžme považovať za oficiálne, ich relevantnosť je pomerne vysoká. Ako informuje spomínaný portugalský portál, spoločnosť Xiaomi údajne chystá predstavenie smartfónu Pocophone F2 Pro, ktorý bude s najväčšou pravdepodobnosťou vernou kópiou smartfónu Redmi K30 Pro, ktorý je aktuálne dostupný iba na čínskom trhu. Pocophone F2 Pro by sme tak mohli považovať za akúsi globálnu, respektíve európsku verziu tohto smartfónu. Nižšie si teda prezradíme možné špecifikácie tohto smartfónu, ako aj jeho očakávanú európsku cenovku.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Zdroj: Weibo (Redmi)

Možné špecifikácie smartfónu Pocophone F2 Pro

  • 6,67-palcový AMOLED displej s Full HD+ rozlíšením
  • Procesor Snapdragon 865 s 5G konektivitou
  • Vysúvacia selfie kamera s rozlíšením 20 MP
  • Štvoritý zadný fotoaparát – 64 MP + 13 MP širokouhlý snímač + 2 MP makro snímač + 5 MP teleobjektív
  • 6 GB / 8 GB PLDDR5 RAM
  • 128 GB alebo 256 GB interné UFS 3.1 úložisko
  • Batéria s kapacitou 4 700 mAh s podporou 33 W rýchleho nabíjania
  • NFC, 3,5 mm audio jack, Wi-Fi 6, krytie IP53

    Zdroj: Weibo (Redmi)

A koľko bude teda stáť smartfón Pocophone F2 Pro, respektíve európska verzia smartfónu Redmi K30 Pro? Anonymné zdroje portugalského portálu 4gnews uvádzajú cenovku 649 eur pre model Pocophone F2 Pro s 6 GB RAM a 128 GB interným úložiskom a 749 eur pre model s 8 GB RAM a 256 GB úložiskom. Cenovky v našom regióne však budú značne nižšie, keďže Portugalsko na svojom území zaviedlo špeciálnu daň, ktorá sa viaže na veľkosť pamäte hardvéru.

 

Predpokladané cenovky pre náš trh sú teda nasledovné:

Xiaomi Pocophone F2 Pro 6 GB RAM + 128 GB úložisko – 599 eur

Xiaomi Pocophone F2 Pro 8 GB RAM + 256 GB úložisko – 699 eur

Dátum predstavenia pripravovaného smartfónu značky Poco ešte nepoznáme, no keďže interné portugalské zdroje dokázali potvrdiť finálnu cenovku na ich trhu, môžme predpokladať, že predstavenie európskej novinky prebehne v nasledujúcich týždňoch. 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre