Unikli takmer kompletné špecifikácie vrátane ceny zariadenia Xiaomi Mi 9. Bude to jeden z najlepších fotomobilov na svete

Xiaomi Mi 9
Zdroj: Gizmochina.com

smartfónov Xiaomi sa v poslednej dobe píše vo zvýšenej miere. Dôvodom je, že čoskoro sa dočkáme predstavenia viacerých zariadení. Nechýba medzi nimi ani Mi 9, ktorý podľa všetkého nebude len jedným z najvýkonnejších smartfónov, ale aj jeden z najlepších fotomobilov na trhu.

Xiaomi Mi 9 špecifikácie

Podľa reportu, ktorý sa dostal na verejnosť vďaka známemu a hlavne úspešnému tiperovi Bnejaminovi Geskinovi, zariadenia Xiaomi Mi 9 bude disponovať veľkým 6,4“ AMOLED displejom s pomerom strán 19,5:9 s FULL HD + rozlíšením, ktorý bude ďalej vybavený skenerom odtlačkov prstov a stále populárnym výrezom. V tomto prípade sa bude jednať len o výrez v podobe kvapky. Rozmery zariadenia by mali byť 155 x 75 x 7,6mm.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón by mal byť vybavený najnovším procesorom Snapdragon 855, ktorý by mal disponovať X24 LTE modemom čo by znamenalo absenciu 5G technológie. Smartfón by mal byť ďalej vybavený 6GB RAM. Smartfón by mal byť poháňaný akumulátorom s kapacitou 3500mAh s podporou rýchleho nabíjania (32 W).

Jednou z najzaujímavejších informácií sú však správy týkajúce sa fotoaparátu. Posledné informácie hovorili o 3 kamerách pričom neboli známe bližšie špecifikácie. Najnovšie sa hovorí o tom, že jedna z kamier bude disponovať čipom Sony IMX586 s 48MP rozlíšením. Sekundárny snímač by mal disponovať 12MP rozlíšením a zároveň by mal podporovať 3D ToF technológiu (pozn. redakcie: kamerový systém, ktorý rieši vzdialenosť na základe známej rýchlosti svetla a meria čas letu svetelného signálu medzi fotoaparátom a objektom pre každý bod obrazu)). Predná kamera by mala disponovať 24MP rozlíšením a malo by sa jednať o snímač IMX576.

Xiaomi Mi 9 podlezie cenou takmer všetky vlajkové lode

Hoci špecififikácie vyššie hovoria bez pochyby o tom, že sa bude jednať o jeden z najvýkonnejších smartfónov na trhu tak čo sa týka ceny, tak tá nebude „uletená“. Odporúčaná cena tohto zariadenia by mala byť 2999 Yuanov, teda približne 440 $. Smartfón by mal byť oficiálne predstavený vo februári počas konkresu MWC, ktorý sa každoročne koná v španielskom meste Barcelona.

Zdroj: Gizmochina.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre