Xiaomi Mi 10 Pro vs. Mi 11 Ultra: Súboj najlepších smartfónov posledných rokov

Modely Mi 10 Pro a Mi 11 Ultra sú tými najlepšími smartfónmi z hlavných modelových línií. Oplatí sa kúpa novšieho modelu?

Xiaomi Mi 10 Pro vs Xiaomi Mi 11 Ultra
Zdroj: xiaomify, TechLine (YouTube)

Xiaomi sa nám tento rok rozhodlo trochu zamotať hlavy a znovu vydať smartfóny exkluzívne pre Čínu. I keď sme neočakávali vydanie modelu Mi 11 Ultra v globálnom regióne, tak smartfón bude plne dostupný i na našom trhu. Mi 11 Ultra bude teda vylepšeným modelom Mi 11 a model Mi 11 Pro bude tentoraz exkluzívne čínsky. Tento článok bude teda smerovaný najmä k naším čitateľom, ktorí zvažujú prechod na novší model a nie sú si istí, či radšej nesiahnuť po vrcholnom modeli z minulého roka a zaobstarať si Mi 10 Pro. Pozrite sa na ich porovnanie.

Výkon a displej

Po výkonnostnej stránke sa v oboch smartfónoch nachádza čipset od spoločnosti Qualcomm. V staršom Mi 10 Pro uvidíme Snapdragon 865, ktorý je vlajkovým čipsetom pre minulý rok. V novom Mi 11 Ultra samozrejme 5nm Snapdragon 888. Výkon je však u oboch smartfónov dostačujúci a minuloročný čipset v „desiatke“ neprekáža.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

V oboch smartfónoch nájdeme AMOLED displej, nová Mi 11 Ultra si však vyslúžila až 120Hz obnovovaciu frekvenciu, minuloročný model získal „len“ 90Hz. Oba smartfóny však majú veľmi príjemný displej s ochranou Corning Gorilla Glass 5 u staršieho modelu, novší Victus u modelu s označením Ultra. Ďalším plus je i prítomnosť Dolby Vision u Mi 11 Ultra. Rovnako však musíme dodať, že aby ste využili Hz aj mimo rozhrania systému, tak vyššiu zobrazovaciu frekvenciu musia podporovať aj samotné aplikácie, či hry.

Kamera

Model Mi 10 Pro má síce o snímač naviac, no čo sa týka kvality fotiek, Mi 11 Ultra má zrejme trochu vyššiu kvalitu snímok. Mi 10 Pro teda prišiel s výbavou 108mpx hlavného snímača od Samsungu, ktorý dopĺňa 12+8mpx telefoto, a 20mpx ultraširoký snímač. Mi 11 Ultra získal už avizovaný 50mpx ISOCELL GN2, ktorý dopĺňajú dva 48mpx snímače s funkciou periskopický telefoto a ultraširoký snímač. Video zvládajú oba modely v kvalite 8K s 30, resp. 24fps.

O selfie snímky sa v oboch modeloch postará 20mpx snímač. Bonusom u modelu Mi 11 Ultra je malý AMOLED displej na zadnej strane pro kamerovom module, vďaka ktorému môžete selfie snímky zhotovovať i kvalitnejším zadným snímačom.

Výbava smartfónov

Oba modely sú vybavené len tým najlepším hardvérom a dôkazom sú i duálne reproduktory u oboch modelov. Tie sú v Mi 11 Ultra vyrobené v spolupráci s Harman Kardon, takže kvalita zvuku bude naozaj dobrá. Žiaľ, ani jeden model nedisponuje 3.5mm jackom pre slúchadlá, ktoré budú musieť byť riešené prostredníctvom Bluetooth.

Batéria je v modeli Mi 10 Pro na úrovni 4500mAh. Novší model si o niečo polepšil a získal batériu o 500mAh väčšiu. Z 50W nabíjania u modelu desiatej generácie sa prešlo na neuveriteľných 67W a to pri klasickom káblovom i bezdrôtovom nabíjaní. V praxi však 67W nabíjanie v porovnaní s 50W nabíjaním ušetrí len niekoľko pár minút. Samozrejme, hovoríme o káblovom nabíjaní. V prípade bezdrôtového rozdiel je badateľnejším. Mi 10 Pro podporuje totiž „len“ nabíjanie pri výkone 30W. Oba smartfóny sú tiež vybavené NFC pre bezkontaktné platby a optickým snímačom odtlačkov prstov pod displejom.

Mi 10 Pro vs. Mi 11 Ultra

Posledným aspektom pri porovnávaní je úložisko a cena. Oba modely majú k dispozícii verzie 8+256GB, 12+256GB a 12+512GB. O úložisko teda nebude núdza. Rozdiel je však v cene, na ktorú použijeme najnižšiu pamäťovú konfiguráciu. 8+256GB môžete v súčasnosti u modelu Mi 10 Pro nájsť za približne 1100€. Model Mi 11 Ultra je zatiaľ dostupný len v čínskej verzii, avšak podporuje i naše B20 pásmo, takže s podporou nášho signálu nebude problém. Cena je paradoxne ešte nižšia a orientuje sa okolo úrovne 1000€.

Vybrali by ste si i takýto drahší model? Či sa radšej držíte pri zemi? Dajte nám vedieť v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre