AutáSpravodajstvo

Aj vy ste naleteli? Volkswagen nemení názov. Čo však stojí za týmito správami?

Volkswagen na pár dní obalamutil celý svet. Išlo však len o zhodu náhod a nevydarený vtip.

V priebehu uplynulých dní obehli svet správy, že nemecká automobilka Volkswagen sa premenuje na Voltswagen. Malo sa tak stať najme naprieč americkým trhom. Tento krok v súvislosti s minulými vyjadreniami spoločnosti v spojitosti s elektrifikáciou vozidiel, dával ako taký zmysel. Skutočnosť je však úplne iná.

Išlo o žart, ktorý unikol o pár dní skôr, ako mal

Okrem elektrifikácie vozidiel, aj samotné škandály z posledných rokov s dieselovými motormi, ktoré nie sú tak „zelenými“, ako spoločnosť deklarovala, podporovali možnú zmenu v názve. Kreatívny prístup spoločnosti k skúšobnému postupu nemal za následok len stratu dôvery, ale aj miliónové škody a obrovské straty.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Preto to mohlo vyzerať tak, že pošramotená reputácia spoločnosti, povzbudila koncern k ráznemu kroku, ako je zmena názvu. Celý koncern, pod ktorý patria značky automobilov Porsche a Audi, by aj naďalej fungoval ako koncern Volkswagen. Zmeny sa mali týkať iba značky Volkswagen, pod ktorou sa vyrábajú modely Jetta, Tigaun, Atlas, a ďalšie automobily. Nakoniec však vysvitlo, ako upozorňuje engadget, že ide o nepodarený žart.

Skutočnosť je však iná. Pravdou je, že Volkswagen skutočne plánoval s týmto novým názvom vyrukovať na verejnosť, ale na 1. apríla, teda na „deň bláznov“.  Ako už asi tušíte, tak išlo o žart, ktorý sa dostal omylom do obehu. Pre portál engadget to potvrdil hovorca spoločnosti.

„Hovorca Volkswagenu pre Engadget potvrdil, že predpokladaný rebranding sa uskutočnil „v duchu prvoaprílového žartu“ píše portál.

V každom prípade, naleteli ste aj vy na tento žart? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close