Xiaomi sa oficiálne vrhá do víru elektromobilov

Xiaomi oficiálne potvrdilo, že pracuje na elektromobile. Zatiaľ je však v počiatočnej fáze skorého vývoja.

Xiaomi elektromobil
Zdroj: Unsplash.com (Ernest Ojeh, úprava xmobile)

Xiaomi, čínsky technologický gigant, ktorý sa nám spája hlavne so smartfónmi, počas včerajšieho Xiaomi Mega Launch potvrdil informácie kolujúce zákulisím, že sa vrhá do víru automobilového priemyslu. Na tému upozorňuje portál xmobile.

Dostupný elektromobil je pre spoločnosť prioritou

Spoločnosť okrem iného prezradila, že sa aktuálne nachádza v počiatočnej fáze vývoja elektromobilu, v rámci ktorého odhadovaná investícia spoločnosti dosiahne úroveň najmenej 1,52-miliardy amerických dolárov. Spoločnosť má v pláne však preinvestovať v priebehu najbližších rokov až 10-miliárd dolárov. Lei Jun, generálny riaditeľ Xiaomi prostredníctvom oficiálneho vyhlásenia, v súvislosti s týmto oznámením povedal:

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Xiaomi dúfa, že ponúkne kvalitné inteligentné elektrické vozidlá, ktoré umožnia každému na svete vychutnať si inteligentný život kedykoľvek a kdekoľvek,“

Len pre zaujímavosť, spoločnosť Canalys predpokladá, že trh s elektromobilmi bude aj naďalej rásť. Predpokladá, že v roku 2021 bude predaných naprieč Čínou 1,9-milióna vozidiel tohto typu. To predstavuje približne 50% nárast v porovnaní s minulým rokom. Elektrickým vozidlám sa však darí aj mimo Číny, obzvlášť v Amerike, Japonsku a Európe.

Za spomenutie určite stojí povedať, že o toto odvetvie sa zaujíma čoraz viac technologických gigantov. Asi najznámejším z nich je Apple, ale nie je jediným. Napríklad Baidu, čo je domáci vyhľadávací internetový gigant, v januári tohto roka predstavil svoj prvý elektromobil.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre