Spravodajstvo

WP – Dokonalý spoločník

Pred dvoma rokmi som dennodenne používal inteligentný telefón s Androidom (aspoň to sám o sebe vždy tvrdil), lenže mi prichádzalo neprípustné aby mi telefón pri každom pokuse o hovor napísal:

Aplikácia phone.apk prestala pracovať.

Čo to je za volovinu? A potom sa svojvoľne reštartoval. Keď som dal obnoviť firemné nastavenia, moc mu to nepomohlo. A došiel čas toho, aby som si zaobstaral nový telefón, lebo s hentým sa nedalo fungovať. A nechcel som investovať veľa, napokon som potreboval niečo z čoho sa dá telefonovať, textovať a má to wifi. A tak som si povedal, že risknem Lumiu 520, elegantný malý telefón s Windows Phone, ktorého som sa popravde zo začiatku bál. Ale svižnosť a uvítanie do systému sa mi skutočne pozdávala. Mierne hranatý systém, ale zas v každom kúte s rovnakým dizajnom. Oproti Androidu jednotný všade kam som sa zatúlal. V tej dobe ešte existovalo prepojenie Facebook konta naprieč systém a hlavne aplikáciou Správy, ktorú som bežne využíval. (Stále sa hnevám, že to zrušili a musím mať Messanger – ktorému sa btw neotáča klávesnica na horizontálnu polohu, čo ma strašne irituje.)

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Systém aj s aplikáciami, ktoré tam boli som si zamiloval, neiritovalo ma 20 zbytočných Google aplikácií. Možno menej hier, ale to mi nevadilo, uvítal som OneNote aplikáciu, ktorú bežne využívam na cestách na svoje cestovateľské zážitky, používam ho ako mobilný denník. A Word Mobile, krása. Produktivita na každom kroku, nemal som žiadny problém. Nasnežilo, bolo nutné nosiť rukavice. Z predošlého telefónu som nenávidel stále snímanie rukavice…. počkať, ja tento displej dokážem ovládať v rukaviciach, som unesený. Nadšený a prekvapený. Telefón si poradil aj v daždi, keď mi predošlý telefón kolaboval, mrzol a atď. Tento v pohode funguje pomaly za každého počasia.  S WP 8.1 prišlo pár vylepšení ako priehľadné dlaždice, viacej dlaždíc na plochu a podobne.

Akurát časom mi skolaboval systém, nadával som ako vrana, nakoľko bolo viac než nutné vrátiť ho na firemné nastavenia. Počkal som kým sa úkon dokončil a na moje prekvapenie, po prihlásení MS kontom ma vyzval obnoviť zálohu. Vrátil snáď všetko, od nastavení po aplikácie. To mi Andorid (v tej dobe keď som ho používal nerobil, možno sa to zmenilo).

Nakoľko veľa cestujem, je pre mňa povinnosťou mať pri sebe nabíjačku, ale ten telefón vydrží dosť, zároveň nedbám na počasie, pretože prežije všetko. Chudák raz skončil pod prúdom vody a viete, čo sa mu stalo? Vôbec nič. Ten telefón funguje, pritom mi stále padá, stále je v podmienkach, že mu už záruka dávno musela padnúť. (nevzorný používateľ, čo vám poviem) Ale aj napriek tomu, ten telefón stále funguje. Mám ho dva roky a keby som si ho mal kúpiť znova, kúpil by som si ho znova. Ale kým funguje, prečo ho meniť?

Už keď som začal o tom cestovaní, najväčšia výhoda sú HERE Maps a Drive, ktoré sú veľmi solídne spracované a nikdy ma nenechali v štichu ani strateného. Hlavne keď som nedopatrením skončil nikde pri výjazde z rýchlo cesty a po tme. Keď mi prezradili polohu, bol som spokojný aj nie, ale to je iný príbeh. Celkovo s telefónom mám jediné dva problémy, občas mu prepne a nechce vydávať zvuky. Takže ho reštartujem. Druhá vec, je že občas nereaguje na HW tlačidlá, čo je teraz úkaz najnovšieho týždňa, ale urobil to pár krát a potom prestal.

A som zvláštny používateľ na SVK, ale mám telefón v angličtine a tak využívam aj Cortanu. Najčistejší príkaz je aby ma zobudila, ale ona vie toho viacej, musím uznať, že sa mi táto služba páči a veľmi rád by som ju uvítal v SVK verzií, hold, asi sa nedočkám. Ale stále sa dá dosť dobre využiť, čo je super.

Nerobím konkrétne postrehy, len hovorím, že po dvoch rokoch používania je ten telefón a systém niekoľkonásobne použiteľnejší ako ten Android čo som mal pred tým tiež 2 roky. Ten teraz používa otec ako navigáciu a nemá tam nič iné a predsa to blbne. Toľko k tomu a spokojnosti.

BANZAi! 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close